statystyki

Dlaczego Platforma zachowuje się jak obrażone dziecko?

autor: Andrzej andrysiak02.03.2019, 19:00; Aktualizacja: 03.03.2019, 10:46
Tym razem na Donalda Tuska nie ma co liczyć. Zostaje Schetyna. Polityk specjalnej troski. Choć nieudolny, opozycja musi przy nim trwać, bo zmiana byłaby przyznaniem się do najcięższego politycznego błędu – nieudolności.

Tym razem na Donalda Tuska nie ma co liczyć. Zostaje Schetyna. Polityk specjalnej troski. Choć nieudolny, opozycja musi przy nim trwać, bo zmiana byłaby przyznaniem się do najcięższego politycznego błędu – nieudolności.źródło: ShutterStock

Nowa oferta programowa PiS sprowadza się do hasła: „bogaćcie się. dzięki nam”. Jest nastawiona na realizację rosnących aspiracji Polaków. Tych finansowych. Skoro nie jesteśmy przedsiębiorczy i innowacyjni, skoro nie jesteśmy w stanie wyjść z pułapki średniego rozwoju, to dosypiemy wam pieniędzy. Metody różne, ale efekt ten sam - będziecie mieli więcej.

S obota, 23 lutego, hala Expo na warszawskiej Woli. Kwadrans po jedenastej. Rozpoczyna się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Na ścianach wielkimi literami wypisane hasła: „Nowa Arena Programowa” i „Polska Sercem Europy”. Przybywa Jarosław Kaczyński, witany owacją na stojąco. Chwilę później wchodzi na scenę. I obiecuje. Jakby otworzył worek z prezentami, jakby ścigał się ze Świętym Mikołajem na to, kto będzie bardziej hojny.

Ten wyścig wygrałby w cuglach. 500+ na każdego dziecko, zwolnienie z PIT dla młodych do 26. roku życia, trzynasta emerytura w wysokości 1100 zł, już w maju. Obniżenie podstawowej stawki PIT z 18 do 17 proc., przywrócenie połączeń autobusowych do małych miejscowości.

Wszystko za 40 mld zł rocznie. Ja płacę, pan płaci, czyli budżet państwa płaci.

N ie wybrzmiało jeszcze ostatnie zdanie Kaczyńskiego, a już rozćwierkała się opozycja na Twitterze. Skandal! PiS kupuje wyborców! Zbankrutujemy, nie stać nas! Oni dla władzy są w stanie zrobić wszystko! Potem politycy opozycji dają głos w telewizorach, rozgłośniach radiowych i przez kilka dni prawie wszędzie słychać ten zdziwiony ton: jak tak można?


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (16)

  • ZYGMUNT z BIAŁEGOSTOKU(2019-03-02 21:06) Zgłoś naruszenie 2519

    BRAWO PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ ! TAK TRZYMAĆ. BARDZO DZIĘKUJEMY. NATYCHMIAST ZDELEGALIZOWAĆ PLATFORMĘ OBYWATELSKĄ !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xyz(2019-03-02 23:21) Zgłoś naruszenie 162

    A Pan redaktor tak od serca pisze i szczerze wierzy w swoje przemyślenia ?. Myślę,że jako dziennikarz obcej gazety nie chce Pan dobrze moim rodakom. Pisze Pan zgodnie z instrukcjami nie będę kończył czyimi. Wstyd.

    Odpowiedz
  • T1000(2019-03-02 21:46) Zgłoś naruszenie 146

    Nowa oferta programowa??? Człowieku, zajmij się czymś innym niż dziennikarstwo!

    Odpowiedz
  • Kpiarz (2019-03-02 20:52) Zgłoś naruszenie 1115

    Jak tak można.? No cóż można mieć lekką rękę gdy się rozdaje - nie swoje....... 😁

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tu jest antyPolska plus(2019-03-03 06:35) Zgłoś naruszenie 107

    PIS w swoich obietnicach pominął grupę osób w wieku 50 plus z dorosłymi dziećmi. Nauczyciele musieli wychować swoje dzieci w bardzo skromnych warunkach. Teraz obserwują swoich młodych kolegów, którym PIS rozdaje na dzieci, za brak wykształcenia i kwalifikacji pedagogicznych i doświadczenia. Nauczyciel dyplomowany nic nie znaczy dla PIS -u. O pracownika 10 lat przed emeryturą nikt się nie zatroszczy po to, aby emeryturę miał głodową jak całe życie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emerytka (2019-03-03 11:22) Zgłoś naruszenie 75

    PO i PSL skończone tak jak AWUS. Kłamcy powinni zapaść się pod ziemię i milczeć.

    Odpowiedz
  • Ed(2019-03-03 11:09) Zgłoś naruszenie 73

    Sprawa jest banalnie prosta i oczywista. Opozycja nie ma przywódcy. Grzegorz Schetyna nie posiada żadnych atrybutów pożądanych u lidera. Nie porwie za sobą tłumów. Zastanawia, że do tej pory PO nie pokusiła się o zmianę lidera. Nawet przeciętny wyborca zrozumiał już dawno, że PO pod »przywództwem« Schetyny jest po prostu bez szans. Opozycja potrzebuje przywódcy,który, zamiast ustawicznie krytykować poczynania PiS, będzie w stanie zjednać sobie poparcie innych partii, będzie pozytywnie nastawiony do procesu naprawy zniszczeń dokonanych w czasach »dobrej zmiany«, który postawi interes Polski ponad interesem swojej partii. Opozycja dziś nie potrafi stworzyć porywającej wizji, jak ma wyglądać Polska pod jej rządami. Ludzie widzą draństwa PiS, ale partia ta wciąż jest dla części społeczeństwa bardziej przekonująca niż opozycyjne straszenie katastrofą gospodarczą.

    Odpowiedz
  • pisowska ochrona ZUS(2019-03-03 08:44) Zgłoś naruszenie 63

    Mlodzi Polacy zyja z 500+ i socjalu tu i teraz. Nie widza tego ze w ten sposob ZUS odbija sie od dna - nie bedzie musial placic tym ludzim emerytury. Dazymy do minimalnych emerytur lub dodatkow z pomocy spolecznej i to cieszy mlodych Polakow

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Kos(2019-03-03 11:15) Zgłoś naruszenie 44

    PO pod Schetyną czeka efektowny zjazd po równi pochyłej ! Nie sposób pojąc co jeszcze musi się wydarzyć, aby platformersi zrozumieli, że Schetyna pozbawia ich szans w przyszłych wyborach. Niestety,ale on nie ma charyzmy i jest tragicznie chwiejny. Mowa ciała wszystko zdradza. Każdy powinien sobie zdawać sprawę do czego nadaje, a do czego się nie nadaje. Schetyna to najlepsza gwarancja dla PiS na zwycięstwo w następnych wyborach. Kaczyński chyba przeciera codziennie oczy ze zdumienia.

    Odpowiedz