Szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność: Będziemy namawiać nauczycieli do protestu

02.02.2019, 02:02; Aktualizacja: 02.02.2019, 08:33
Proksa przypomniał, że jednym z postulatów "Solidarności" jest powiązanie wysokości zarobków nauczycieli ze wskaźnikami ekonomicznymi. Podkreślił, że postulaty te nie są "niemożliwe do zrealizowania".

Proksa przypomniał, że jednym z postulatów "Solidarności" jest powiązanie wysokości zarobków nauczycieli ze wskaźnikami ekonomicznymi. Podkreślił, że postulaty te nie są "niemożliwe do zrealizowania".źródło: ShutterStock

Będziemy namawiać nauczycieli do protestu. Inaczej nie wywalczymy swojego - powiedział w wywiadzie dla sobotnio-niedzielnego "Naszego Dziennika" szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Ryszard Proksa.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Optymista(2019-02-02 09:24) Zgłoś naruszenie 525

    Naturalne i zrozumiałe jest dla mnie dążenie do wzrostu wynagrodzeń nauczycieli, jak w każdym zawodzie. Lecz mam jednocześnie wątpliwości jako pośrednio odbiorca usług nauczycieli (rodzic ucznia), czy znacząca podwyżka o którą zabiegają nauczyciele wpłynie na poprawę jakości edukacji dzieci. Jeżeli nauczyciele chcą mieć poparcie społeczne dla swoich postulatów, powinni przedstawić konkretne korzyści dla uczniów i ich rodziców.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • czytelnik(2019-02-02 13:51) Zgłoś naruszenie 028

    bo to jest takie wychowawcze, zwłaszcza jak nauczyciele idą na lewe L4

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Belfer(2019-02-02 14:30) Zgłoś naruszenie 290

    To kiedy wreszcie dostaniemy jakieś pieniądze?????? Ju 2. II 2019, a tu ani grosza więcej do tej jałmużny. Wszyscy tylko dużo krzyczą, kłamią, manipulują, a Ty - biedny nauczycielu kupuj sobie dalej długopis do pracy, komputer miej własny, papier i drukarkę, bo w szkole ci tego nikt nie da....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kp(2019-02-02 20:34) Zgłoś naruszenie 334

    Jak ci nauczyciele mają żyć, trzy miesiace urlopu, osiemnaście godz. tygodniowo pracy, tragedia.................

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Na(2019-02-03 08:08) Zgłoś naruszenie 230

    Wychowawcze jest jak rodzice uczniom piszą lewezwolnienia.

    Odpowiedz
  • kazcadu.a(2019-02-03 08:57) Zgłoś naruszenie 260

    Dlaczego ZUS nie kontrolował skutecznie policjantów masowo przebywających na L-4? Dlaczego tzw. suweren to tylko niektóre obdarowywane zasiłkami i podwyżkami grupy społeczne oraz zawodowe? Dlaczego w oświacie stawki stażystów są niższe niż najniższa krajowa? Dlaczego MEN podaje nieprawdziwe informacje dotyczące realnych zarobków i wysokości podwyżek od września? Dlaczego nauczycieli się wciąż zwodzi, nie szanuje i tylko im się mówi, że powinni, że powołanie, że dobro dzieci... Na te i inne - chyba retoryczne dla władzy - pytania nauczyciele odpowiedzą już niedługo...

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2019-02-05 16:57) Zgłoś naruszenie 41

    Jak rodzic pisze dziecku lewe usprawiedliwienie to wtedy jest bardzo wychowawcze.

    Odpowiedz