statystyki

Applebaum: Przez całe lata nikt do mnie nie skierował żadnych antysemickich tekstów. Aż do około 2007 r.

autor: Magdalena Rigamonti01.03.2018, 20:00; Aktualizacja: 02.03.2018, 07:49
Anne Applebaum  Fot. M. Rigamonti

Anne Applebaum Fot. M. Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna

-To, że komentarze antysemickie pojawiają się w telewizji publicznej, że rząd nie reaguje, wzmacnia poczucie bezkarności. Jednak mnie to już nie dotyczy. Można o mnie pisać cokolwiek i zupełnie mnie to nie obchodzi - mówi w rozmowie z Magdaleną Rigamonti Anne Applebaum

Nie będziemy chyba rozmawiać o IPN, o tej ustawie? Wydaje mi się, że już wszystko na ten temat powiedziałam. O mojej nowej książce „Czerwony głód” chciałabym porozmawiać.

Po której zostanie pani bohaterką narodową Ukrainy.

Nie zależy mi na tym. Nie mam żadnych celów politycznych. Nie lubię, kiedy historia jest wykorzystywana przez polityków.

Ale jest.

Próbowałam wytłumaczyć ludziom na Zachodzie, dlaczego Ukraińcy chcą być bliżej Europy, dlaczego marzyli o tym, żeby być jak Polska, jak kraj z niską korupcją, z demokracją – i wyjaśnić, po co był im ten Majdan, skąd to się wszystko wzięło, jakie to ma historyczne korzenie.


Pozostało jeszcze 96% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny

Reklama

Komentarze (13)

  • Bert(2018-03-01 20:36) Zgłoś naruszenie 6626

    applebaum tyle już nakłamała do amerykańskiej prasy, że w zasadzie jej wiarygodność jest obecnie żadna. Jeżeli teraz się kłamliwie żali do DGP, to można tylko wzruszyć ramionami. Ta pani już osiągnęła swoje etyczne dno jako dziennikarz ma zatem pełne prawo rozmawiać z DGP jak równa z równymi.

    Odpowiedz
  • ukta(2018-03-01 22:55) Zgłoś naruszenie 5014

    Jak to jest możliwe, że nas się poucza, a Pani nic nie zrobiła by kłamstwu zaprzeczać . My nie jesteśmy tu obecni jako ofiary Niemiec.To nam przypisano winy,a wielu jest zdziwionych, że tak nie jest. Historia rzetelna nie opiera się na półprawdach, szacunkach. To nie opowiastka lecz życie naszych bliskich.

    Odpowiedz
  • Gall Annonimm(2018-03-02 04:12) Zgłoś naruszenie 4415

    Wiarygodność tej pani jako dziennikarki jest taka sama jak jej męża polityka. Czyli żadna.

    Odpowiedz
  • Maximilian Kolbe(2018-03-02 03:41) Zgłoś naruszenie 4316

    Applebaum od lat pisała wstrętne PASZKWILE na łamach Washington Post, oczerniając Polske. Wstrętne babsko...

    Odpowiedz
  • Jurek(2018-03-02 12:25) Zgłoś naruszenie 307

    Anne Applebaum to markistowska propagandzistka manipulująca opinią publiczną. Zero obiektywizmu.

    Odpowiedz
  • o(2018-03-02 10:31) Zgłoś naruszenie 2912

    babo a jakie teksty ty wypisujesz o Polsce w amerykańskiej prasie, nikt cię tu nie trzyma możesz wyjechać do Izraela lub do USA

    Odpowiedz
  • Arek(2018-03-02 22:11) Zgłoś naruszenie 201

    Droga pani,99% ludzi ma w nosie pani przynależność etniczną.Po prostu jako dziennikarka okazała się pani kłamczuchą.Pisała pani kłamliwe propagandowe teksty bardziej jako funkcjonariuszka PO niż obiektywna dziennikarka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kamil(2018-03-02 07:50) Zgłoś naruszenie 152

    Wszystkie ugrupowania polityczne, które chcą zwiększyć swoją popularność podsycaniem nienawiści - w tym na tle rasowym - powinny być wyeliminowane z życia społecznego. Ale kto to zrobi?

    Odpowiedz
  • reginis(2018-03-03 14:32) Zgłoś naruszenie 141

    A mężuś wyłudzający publiczne środki za prywatne obiatki i alkohol, to Pani nie przeszkadza? A mężuś wyłudzający środki na przejazdy prywatnym samochodem w sprawach podobno publicznych to jest OK? Nie jestrem antysemitą, ale jak się chce pouczać innych, to samemu trzeba być OK...

    Odpowiedz
  • Pancio Berta.(2018-03-01 21:46) Zgłoś naruszenie 823

    Bert, do budy!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aleksis(2018-03-04 12:40) Zgłoś naruszenie 40

    NO i co? Książę małżonek nie został prezydentem. Wyborczej nikt w Polsce nie czyta. Pedagogika wstydy nie działa, a młodzież poznaje prawdziwą historię żołnierzy niezłomnych. I jak to się nie martwić, prawda pani Aniu????

    Odpowiedz