Ambasador RP odpowiada na zarzuty Rosjan o brak współpracy. "Konstrukcja błędnego koła"

18.02.2018, 07:44; Aktualizacja: 18.02.2018, 09:59
"Z rosyjskiego MSZ otrzymaliśmy informację, że bez odmrożenia innych formatów strona rosyjska nie jest zainteresowana wznowieniem pracy Grupy"

"Z rosyjskiego MSZ otrzymaliśmy informację, że bez odmrożenia innych formatów strona rosyjska nie jest zainteresowana wznowieniem pracy Grupy"źródło: ShutterStock

Polska nadal jest gotowa, by odmrozić poszczególne formaty współpracy z Rosją, jednak strona rosyjska uważa, że należy odmrozić wszystkie formaty jednocześnie, co nie jest praktycznie wykonalne - powiedział ambasador RP w Moskwie Włodzimierz Marciniak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • ddd(2018-02-18 09:57) Zgłoś naruszenie 12

    Polska poniszczyła pomniki Rosjan, podeptała to co dla nich najważniejsze - pamięć o tych ktorzy tu zginęli , podważyla zasługi Rosjan w sprawie wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej - o wspołpracy nie ma mowy, możemy się spodziewać najwyżej rewanżu przy okazji.

    Odpowiedz
  • Bert(2018-02-18 13:36) Zgłoś naruszenie 10

    "pamięć o tych którzy tu zginęli" w najmniejszym stopniu interesuje samych Rosjan. Latami obserwowałem z okna "zainteresowanie" 40.000 cmentarzem żołnierzy radzieckich w Warszawie. Miesiącami nikt tam nie przyjeżdża. Sołdaty leżą w anonimowych dołach, po 100, tak jak by nie zasługiwali nawet na nazwisko. Jedynie politykierzy imperialnej Rosji rozgrywają sobie dowolnie ten temat.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie