Zieliński: Ustawa dezubekizacyjna dotąd zmniejszyła wydatki o 229 mln zł

15.01.2018, 10:54; Aktualizacja: 15.01.2018, 11:07
Przez cztery miesiące obowiązywania "ustawy dezubekizacyjnej", która obniżyła świadczenia 38,3 tys. b. funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL, wydatki zmniejszyły się o 229 mln zł, a w skali roku będą mniejsze, niż zakładaliśmy - mówi PAP wiceminister Jarosław Zieliński.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Łże oczywiście ...(2018-01-15 11:17) Zgłoś naruszenie 272

    .... jak pies i nie ma zielonego pojęcia jaki bubel prawny uchwalił. Skoro obniżył renty inwalidzkie o 10 % za każdy rok służby to chyba oczywiste, że faktycznie zabrał te renty do zera i to bez komisji lekarskiej.

    Odpowiedz
  • Ob.(2018-01-15 11:30) Zgłoś naruszenie 272

    Ciekawi mnie jakie będą pierwsze wyroki sądu dotyczące tej ustawy. Dziwne , że osoby odwołujące się już w maju czerwcu 2017r od decyzji nie mają jeszcze wezwań na sprawy do sądu. Dla większości rencistów I gr z kwotą 850 netto , to kwestia życia, kiedy na leki i środki opatrunkowe wydają 400-500zł miesięcznie, a choroby są następstwem pracy co można udokumentować. Gdzie jest w tym wszystkim szybsza działalność sądów !!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-01-15 11:34) Zgłoś naruszenie 1220

    To teraz nam poszkodowanym przez UB I SB dołożą do emerytur i rent- mają z czego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • I z czego się cieszy ?(2018-01-15 11:38) Zgłoś naruszenie 272

    Ciekawe ile oszczędności przyniesie depisyzacja ?!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2018-01-15 12:02) Zgłoś naruszenie 264

    Zieliński tobie też odbiorą , tylko czekać , a po sądach też będziesz chodził z rękami które broczą krwią niewinnych ludzi , już 26 osób . Bubel prawny uchwalony w sali kolumnowej w sposób mający cechy oszustwa , to twarz PIS-u Czas gra na twoją niekorzyść i już z MSW powinni cię na zbity pysk wyrzucić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-01-15 12:09) Zgłoś naruszenie 203

    Wszyscy którzy pracowali w PRL i studiowali na wyższych uczelniach to służyli państwu totalitarnemu , Zieliński także.............. Konfetti i anioły tego nie nie zastąpią , a naród i historia cie oceni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • @ emeryt(2018-01-15 12:13) Zgłoś naruszenie 173

    Abyś się nie zdziwił ! Tak ci dołożą jak w 2010 roku po pierwszej ustawie dezubekizacyjnej.

    Odpowiedz
  • Jak długo ...(2018-01-16 08:22) Zgłoś naruszenie 120

    .... można chwalić się swoją głupotą i jeszcze to publikować w poważnej gazecie ?

    Odpowiedz