statystyki

Hadaj: #wolnemediawsejmie

autor: Marcin Hadaj19.12.2016, 07:33; Aktualizacja: 19.12.2016, 08:17
Blokada mównicy w Sejmie

Blokada mównicy w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

Sejmowy kryzys został wywołany przez zapędy polityków PiS, którym wydaje się, że skoro wygrali wybory, mogą wszystko. Zapędy szczególnie niebezpieczne, bo dotyczące ograniczenia swobody informowania, w tym przekazywania wiadomości o patologiach władzy. Władzy, która, po raz pierwszy od 1989 r. jest sprawowana przez jedną partię, i to – ujmijmy to dyplomatycznie – niekoniecznie trzymającą się standardów demokratycznego państwa. Wolna informacja to jeden z fundamentów demokracji, którego należy bronić do upadłego. Utrata prawa do niekontrolowanej przez władzę wiedzy o jej poczynaniach oznacza koniec wolności obywatelskiej.

W tym oku cyklonu wszystkie media zasłużyły na ochronę, ale nie wszystkie zasłużyły na szacunek. Tylko w ten sposób można podsumować to, co wyprawia choćby Michał Karnowski, publicysta związanego ideologicznie z PiS pisma „wSieci”.

Pisze na Twitterze o tym, że PO, Nowoczesna, SLD i esbecy chcą przejąć w Polsce władzę. Chodzi mu o to, że zablokowanie sejmowej mównicy przez opozycję w odpowiedzi na wykluczenie z obrad posła Michała Szczerby z PO przez marszałka Sejmu to próba doprowadzenia do nielegalnego przewrotu politycznego. Nie zauważa, że nie da się sprawować władzy w Polsce, mając mniejszość w Sejmie, nie kontrolując wojska i policji oraz nie mając prezydenta. To wszystko ma PiS, ale przeciwstawianie się mu blokowaniem mównicy jest dla Karnowskiego dążeniem do obalenia (i to siłowego!) uwielbianej przez niego opcji politycznej. Co za aberracja!


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • Chcemy wolnych mediów nie na licencji niemieckiej(2016-12-19 10:21) Zgłoś naruszenie 50

  Hadaj bzdur nie gadaj. Jakie wolne media ? 75% prasy (lokalnej) i wiele innych mediów sprzedaliscie za czsow PO-PSL właścicielom niemieckim, bo myśleliście ,że będziecie rządzić na zwasze. A tu się okzałao ze jedyne co Wam wyszło to afery, i złodziejska reprywatyzacja, Mamy więc media mainstreamowe i tzw "polskie" na niemieckiej licencji. Jako Polak się z tym nie zgadzam, Oczywiście dostęp mediów do Sejmu musi być taki jak dotychczas z pewnymi porządkującymi zmianami by głow kamerami posłom nie rozbijali.

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński Filipiński(2016-12-19 11:17) Zgłoś naruszenie 30

  Nieuchwalenie budżetu do końca roku wiązało się z możliwością ogłoszenia przez prezydenta przedterminowych wyborów. Wiedzieli o tym politycy w Sejmie, pan jako dziennikarz mam nadzieję, że też ma tę świadomość. "Obrona wolnych mediów" i blokowanie mównicy, to pretekst który nadarzył się po drodze i został skwapliwie wykorzystany. Równie dobrze mogliby protestować przeciwko odbieraniu emerytur esbekom. Jeżeli już uważacie się za Wolne Media zróbcie coś czym zasłużycie na ten tytuł. Po prostu piszcie prawdę! Macie być obserwatorem i recenzentem, a nie stroną sporów politycznych!!!

  Odpowiedz
 • nina(2016-12-19 12:05) Zgłoś naruszenie 21

  nasz sejm kochany to po wyborach wgląda mniej więcej tak w miłości i na wojnie wszystkie chwyty dozwolone zero powagi zero rozsądku wygraliście to my wam teraz pokażemy na co nas stać wieczne judzenie organizowanie jakiś durnych kodów przecież to już sięga poziom idiotyzmu i każdy kto jest przy zdrowych zmysłach wie że demokracja to ratuj się kto może i zasada umiesz liczyć licz na siebie i amen po prostu życzę ludziom zdrowego rozsądku i żeby nie dali się wyciągnąć na ulicę przed świętami są o wiele poważniejsze problemy jak sytuacja kopalni czy ludzi wywalanych na bruk może warto w imieniu tych ludzi zrobić jakiś protest

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie