statystyki

40 najpopularniejszych imion dla dzieci

25.02.2009, 08:24; Aktualizacja: 09.12.2010, 11:25

Imię towarzyszy nam do końca życia i w pewien sposób określa naszą tożsamość. Dlatego bardzo ważne jest, by dziecko, które będzie je nosić, dobrze się z nim czuło. Czy rodzice powinni kierować się modą, wybierając imię dla swojej pociechy?

reklama


reklama


Zobacz najpopularniejsze imiona w 2009 roku: 100 najpopularniejszych imion dla dzieci w 2009 roku.

Wśród wielu rodziców panuje przeświadczenie, że ich dziecko powinno wyróżniać się rzadkim, oryginalnym lub obco brzmiącym imieniem. Z drugiej jednak strony wracają do łask imiona bardzo niegdyś popularne, później nieco zapomniane, traktowane jako staroświeckie lub zbyt pospolite.

W ciągu minionych paru lat: wśród dziewczynek dominowały Karoliny, Natalie i Aleksandry, a wśród imion męskich Mateusz, Jakub i Michał. Za nimi Kamil, Patryk oraz Klaudia, których skutecznie doganiają Paulina, Dawid i Katarzyna.

Modę na konkretne imiona kształtuje także telewizja – właśnie stąd między innymi mamy Diany, Sandry i Oskarów. Rodzice decydujący się na takie imiona argumentują swój wybór tym, że takie imię zapewni ich dziecku lepszy start w życiu. Ale czy na pewno?

Oto lista imion, które cieszyły się w zeszłym roku największą popularnością wśród młodych rodziców*:

Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek:

1) Julia - 15.624
2) Wiktoria - 10.148
3) Zuzanna - 9.817
4) Maja - 8.778
5) Oliwia - 8.750
6) Natalia - 7.803
7) Amelia - 6.736
8) Aleksandra - 6.598
9) Nikola - 5.134
10) Martyna - 4.877
11) Weronika - 4.626
12) Anna - 4.240
13) Zofia - 4.026
14) Emilia - 3.772
15) Karolina - 3.691
16) Patrycja - 3.209
17) Gabriela - 3.144
18) Maria - 3.137
19) Alicja - 3.090
20) Hanna - 3.029

Najpopularniejsze imiona dla chłopców:

1) Jakub - 14.419
2) Kacper - 10.619
3) Mateusz - 8.320
4) Szymon - 7.750
5) Bartosz - 6.960
6) Michał - 6.690
7) Filip - 6.569
8) Dawid - 5.131
9) Wiktor - 5.049
10) Piotr - 5.019
11) Maciej - 4.304
12) Patryk - 4.131
13) Igor - 3.936
14) Mikołaj - 3.893
15) Jan - 3.739
16) Paweł - 3.625
17) Adam - 3.607
18) Dominik - 3.526
19) Kamil - 3.513
20) Oskar - 3.171

KaWa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama


Źródło:Dziennik.pl

reklama

  • Kasia(2011-07-20 08:37) Odpowiedz 00

    Nadanie imienia dla dziecka to indywidualna decyzja każdego z rodziców. Każdy ma inny gust. Nie można kogoś oceniać i wyśmiewać. I dobrze, bo jakby wszyscy mieli taki sam gust to na świecie żyli by ludzie o tych samych imionach !!! A jak by się nie nazwało, to najważniejsze, żeby dziecko było zdrowa, a do imienia i tak się każdy przyzwyczai.

  • marta.(2011-07-22 23:55) Odpowiedz 00

    zgadzam sie z sz.p. Kasia.

  • kanwe(2011-07-13 10:39) Odpowiedz 00

    Dominika,Dominisia,Domi,Dominiśka SUPER zgadzacie sie ze mną

  • mamusia(2011-07-13 10:33) Odpowiedz 00

    mi sie podoba Dominika najsliczniejsze imie swiata

  • Nica(2011-07-15 14:42) Odpowiedz 00

    Ja nazywam się Nicola Koza. Prawda, że ładnie brzmi?

  • gość(2011-07-12 19:43) Odpowiedz 00

    Podoba mi się zestawienie - wiktor gacek.To prawda,matka opóźniona w rozwoju,po szkole specjalnej,dlatego takie imię dała.

  • ogarnij sie(2011-07-26 01:47) Odpowiedz 00

    EEe ty To że ty byś nie dała imienia Amelia To nie znaczy że skrzywdzic ja pier... hahaa

  • ANUSIAK(2011-07-27 21:26) Odpowiedz 00

    O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE JE SIĘ PO PROSTU MA

  • Mama Kingi(2011-08-14 14:05) Odpowiedz 00

    Amelia i Nikola to piękne imiona ale sama swojej córci tak nie nazwałam bo nie chce żeby później w szkole miała jeszcze z pięć swoich imienniczek...

  • Teresa(2011-08-14 14:35) Odpowiedz 00

    A ja mam na imie Teresa.Co o tym sadzicie?ja osobiscie uwazam ze to najbrzydsze imie swiata:(

  • Duśka(2011-08-17 16:28) Odpowiedz 00

    ja mam na imię Amanda ;) i jestem zadowolona z tego imienia bo jeszcze nie zanm zadnej drugiej o takim imieniu

  • klaudiaa:*(2011-08-17 16:02) Odpowiedz 00

    mi osobiście strasznie sie podoba imię Paula. nie żadna Paulina, tylko Paula. jest mało spotykane i bardzo ładne. podoba też mi się imie Kamila. sama mam na imie Klaudia i w miare lubie moje imie :) . a dla chłopca to tylko imie Oliwier! jest cudowne :)

  • gosc(2011-07-30 17:05) Odpowiedz 00

    Az dziw ze jeszcze na pierwszych miejscach nie ma Dawida,Szymona,Jakuba itp zwlaszcza jak wiekszosc polakow wyjechala i zrobila im miejsce! Moze gdyby zrobili ranking 2 imienia :))

  • adelia(2011-08-02 12:52) Odpowiedz 00

    A mi akurat podoba sie imię Zofia...a może Wy napiszcie wszyscy jak macie na imię to tez się pośmiejemy i pokrytykujemy...a może boicie się oszczerstw debile!

  • Basiula:)(2011-07-07 15:59) Odpowiedz 00

    Jest bardzo wiele pieknych imion i powiem szczerze, ze to kazdego indywidualna sprawa jak nazwie swoje dziecko. Ja w domu mam Sebastiana i Nataniela i bardzo mi sie te imiona podobaja. Teraz zastanawiam sie nad trzecim imieniem- rowniez dla chlopca i mysle ze wybiore z posrod imion Rafal, Szymon, Mateusz, Pawel, Michal lub Marcin. A moze i Jacus, kto wie:)

  • bonzo(2011-07-17 11:48) Odpowiedz 00

    mikolaj sie mi podoba...fajne jest chcialbym takie...