statystyki

Minister infrastruktury zapewnia: Nie likwidujemy Inspekcji Transportu Drogowego

17.01.2016, 11:14
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur podczas briefingu prasowego "Bezpieczny autokar - ferie 2016".

Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhurźródło: PAP

Inspekcja Transportu Drogowego nie będzie zlikwidowana. Taką deklarację złożył minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się plany, aby inspektorów włączyć w struktury policji drogowej.

Reklama


Reklama


"Inspektorzy transportu drogowego w całej Polsce wiedzą, że ich służba, ich misja w dalszym ciągu będzie realizowana" - powiedział minister infrastruktury. Mówił też. że ITD jest potrzebna na polskich drogach, bo realizuje ważne zadania. Wyliczał, że dba ona o bezpieczny transport, sprawdza stan techniczny pojazdów i eliminuje niebezpieczną konkurencję.

Minister Adamczyk zaznaczał, że Inspekcja Transportu Drogowego nie powinna odpowiadać za fotoradary. Tym - według niego - powinna zajmować się policja. Wyraził nadzieję, że obowiązek ten zostanie przez nią przejęty.

Wczoraj ITD, w związku z początkiem ferii zimowych, rozpoczęła wzmożone kontrole autokarów. Podczas ubiegłorocznych ferii inspektorzy skontrolowali prawie tysiąc autokarów wiozących dzieci. Blisko stu kierowców zostało ukaranych mandatami, a 10 autobusów nie nadawało się do dalszej jazdy z powodu złego stanu technicznego. Wszyscy kierowcy skontrolowanych autokarów byli trzeźwi.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama