statystyki

Edward Gierek: Opowieść o polityku, który chciał dobrze

autor: Andrzej Krajewski06.11.2015, 06:44; Aktualizacja: 06.11.2015, 08:42
Edward Gierek Fot. commons.wikimedia.org

Edward Gierek Fot. commons.wikimedia.org

Nikt na świecie nie da nam tyle, ile zdążyli obiecać podczas ostatniej kampanii wyborczej liderzy różnych partii. No, chyba że nazywałby się Gierek... Edward Gierek

reklama


reklama


Gdyby tak można było głosować w wyborach na kilka stronnictw. Jakiż piękny mógłby się narodzić kraj. Oczywiście pod warunkiem, że każde z nich porządziłoby potem przez chwilkę, konieczną do zrealizowania tego, co obiecało wcześniej wyborcom. Od PiS-u dorosły obywatel dostałby wyższą kwotę wolną od podatku i godzinową stawkę minimalną, rodzice 500 zł na dziecko, a staruszkowie, którzy ukończyli 75 lat, darmowe leki. Platforma dorzuciłaby likwidację składek na ZUS i NFZ oraz niższy VAT. Lewica, niezależnie, czy zjednoczona, czy chodząca „Razem”, wytrzebiłaby umowy śmieciowe i zapewniła wzrost pensji. Zaś Petru, przy wsparciu Kukiza ostatecznie zlikwidowali opresyjno-biurokratyczny aparat państwa. Problem emigrantów zostawiając do definitywnego rozwiązania narodowcom. Po tym wszystkim wreszcie dałoby się żyć w kraju nad Wisłą. Zapewne wielu sceptyków powie, że to tylko bajka, na którą nikt nie da się nabrać. No ale przecież kiedyś rządził w Polsce niejaki Edward Gierek i nie takie cuda mu się udawały.


Pozostało jeszcze 93% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub wykup dostęp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

reklama

  • Chaos Obywatel(2016-05-10 07:23) Odpowiedz 10

    Gierek to taki sam naiwniak jak dzisiejsi frankowicze. Nabrał kredytow bo były tanie . Nagle kryzys gospodarczy , kapitalizm zyje od kryzysu do kryzysu, i kredyty stały się drogie, nie do spłaty. Gdyby ekipa gierka wiecej czytała np. Marksa nie brała by kredytu u kapitalistów. Nie ma nic za darmo " co tanie to drogie" . Szok naftowy lat siedemdziesiątych XX wieku, wystarczy wpisać w google.

  • ccv(2015-11-07 15:29) Odpowiedz 00

    Jemu powinno stawiać się pomniki ,a nie jakiemuś ... Piktusińskiemu

  • pol anka(2015-11-07 18:13) Odpowiedz 00

    aby zacząć rozmawiać o Gierku paru panów musi zobaczyć prawdziwy kapitalizm, na razie mamy zabawę w kapitalizm. Frankowicze jak zapłacą za własną głupotę utratą dorobku życia poczują słodki smak życia, górnicy mimo sutych odpraw i wysokich emerytur poczują nienawiść reszty Polaków, jak za pomoc sąsiedzką trzeba będzie wyciągnąć stówkę ... na razie Unia funduje na iluzję, ale życie na własny rachunek już blisko

  • szeryf(2015-11-06 10:26) Odpowiedz 00

    Gierek chciał dobrze, np martwił się zdrowiem robotników dlatego zorganizował im sławne ścieżki zdrowia w Radomiu w 1976 r.

  • qwaq(2015-11-06 11:58) Odpowiedz 00

    @szeryf - Gierka dawno przerośli obecni (jeszcze) rządzący. PO zorganizowała ścieżkę zdrowia dla ponad 90% społeczeństwa. Wielu nie dało rady jej przejść...

  • Taka jest nie lukrowana prawda(2015-11-06 12:34) Odpowiedz 00

    Obecne elity ... POPIS-owców ze styropianowego MIOTU ... po 25 latach rządów
    nie mogą jeszcze ... dogonić w rozwoju gospodarczo-społecznym krótkiej ... EPOKI GIERKA.
    Nawet GURU zwycięskiej teraz PIS, ... zamierza budować teraz TYLE mieszkań
    ... ile budowano w EPOCE GIERKA.
    To za czasów GIERKA ... WIEŚ polska otrzymała wreszcie ... prawo do emerytur i rent
    Za czasów ... RZĄDÓW POPIS-owców uprawiano jedynie ... siermiężną ERYSTYKĘ
    czyli czytaj kłamanie dla uwiarygodnienia KŁAMSTW
    Były tylko "druga Japonia", "druga Irlandia", ... kolejne RP : III RP a nawet IV RP.
    A wyszło, ... jak wyszło...
    Teraz Kaczyński zapowiedział ... "drugą KOREĘ" w Polsce .. (chyba na wzór ... PÓŁNOCNEJ)

  • precz z komunistami i .t.p z POstkomunistami(2015-11-06 18:37) Odpowiedz 00

    jezeli PIS zawiedzie teraz lud pracujący,to żaden solidarnościowiec tak jak unia wolności,unia demokratyczna,palikoty i inne POmioty nie ujrzą ław sejmowych i będzie Kukiz z młodymi wilkami...