Esbeckie emerytury w Sejmie. Arłukowicz: Ustawa dezubekizacyjna zniszczyła życie "tysiącom ludzi"

22.03.2018, 14:55; Aktualizacja: 22.03.2018, 17:14
Poseł PSL Michał Kamiński podczas debaty w Sejmie, w trakcie pierwszego czytania projektu obywatelskiego nt. ustawy dezubekizacyjnej.

Poseł PSL Michał Kamiński podczas debaty w Sejmie, w trakcie pierwszego czytania projektu obywatelskiego nt. ustawy dezubekizacyjnej.źródło: PAP
autor zdjęcia: Marcin Obara

PiS, Kukiz'15 przeciwne obywatelskiemu projektowi ws. emerytur i rent funkcjonariuszy PRL, Nowoczesna za dalszą pracą nad projektem. W Sejmie w czwartek obyło się pierwsze czytanie noweli, która zakłada podwyższenie wskaźniki podstawy wymiaru emerytury i renty dla funkcjonariuszy slużb PRL
Źródło:PAP

Reklama

Komentarze (23)

  • tusek i peło zniszczyło żywot ludzi tuż przed(2018-03-22 15:46) Zgłoś naruszenie 1631

    emeryturą,wysyłając ludzi z wypracowanymi emeryturami na śmietnik , aby przeżyć po utracie pracy.Gdzie pan byłeś wtedy p.Arłukowiczu.Ponadto wprowadzono tym niesprawiedliwość społeczną,wraz z łamaniem praw nabytych i konstytucji.Precz z POlitykierstwem.

    Odpowiedz
  • HL(2018-03-22 16:16) Zgłoś naruszenie 4516

    SBcy słusznie stracili emerytury za okres PRL. Ale bezprawne i zwyczajnie nieuczciwe było zabranie emerytur tym z nich, którzy pozytywnie zweryfikowani pracowali przez 20 lat w policji, tylko dlatego, że zaliczyli wcześniej np. rok w SB.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • UrodzonyPo89(2018-03-22 17:29) Zgłoś naruszenie 463

    Trudno jest ciągle czytać te podłą manipulację :"Obowiązująca obecnie tzw. ustawa dezubekizacyjna obniżyła od 1 października 2017 r. emerytury i renty za okres "służby na rzecz totalitarnego państwa" od 22 lipca 1944 r. do 31 lipca 1990 r. (w połowie 1990 r. powstał UOP). " Nieprawda - Nie obniżyła ich za okres służby, lecz za chociaż jeden dzień slużby w tamtym okresie zniweczyła cięzko wypracowane emerytury, zmniejszyła je do max 2100. Socjal, na który nie ma pieniędzy - tak wygląda Polska w XXI wieku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dlaczego???????????(2018-03-22 17:31) Zgłoś naruszenie 433

    Arłukowicz to już chyba bardzo zakolegował się z Niesiołowskim, razem ich trzeba traktować już jako folklor parlamentarny. Biedni ludzie, tylko dlaczego tam są za moje pieniądze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jan Osik(2018-03-22 17:33) Zgłoś naruszenie 412

    Każdy obywatel RP ma prawo podwyższyć swoją emeryturę poprzez dłuższą pracę. Tego zostali pozbawieni funkcjonariusze SB, bez względu ile lat by pracowali, ich świadczenia nie mogą przekroczyć około 1700 zł. Tu widać złamanie konstytucji, Sbecy są obywatelami 2 kategorii. Oczywiście zasadne jest obniżenie emerytur za służbę w SB, ale za służbę czy pracę poza tą organizacją powinna przysługiwać wypracowania emerytura.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kpiną jest, ...(2018-03-22 17:46) Zgłoś naruszenie 289

    ... że za ustawą głosowali m.innymi zwykli przestępcy, złodzieje i łapówkarze.

    Odpowiedz
  • Obserwatorka(2018-03-22 20:48) Zgłoś naruszenie 716

    Wdowy i wdowcy niech przejdą na emerytury swoich nieżyjących współmałżonków z ZUS , które wychodzą wyższe szczególnie tym co mają wyliczone 1000 zł brutto. Znajomej wyszło 900 zł na plus.

    Odpowiedz
  • AT(2018-03-23 08:40) Zgłoś naruszenie 533

    p. Ania była tylko sekretarką i przepisywała tylko listy skazanych, p. Andrzej był tylko rusznikarzem i tylko dbał o to żeby SB-kom broń się nie zacięła, p. X-ński obsługiwał tylko radiostację, żeby opozycja z "kotła" się nie wydostała - dzisiaj są pokrzywdzeni, p. Ania mogła pracować w szkole jako sekretarka ... co prawda nie miała by żadnych przywilejów, ale też przywilejów nikt by jej dziś nie zabrał

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • sceptyk100(2018-03-23 09:55) Zgłoś naruszenie 372

    "....Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński podkreślił, że tzw. ustawa dezubekizacyjna nie dotyczy funkcjonariuszy służb mundurowych, policjantów, milicjantów, lekarzy, sportowców. "Ta ustawa dotyczy funkcjonariuszy instytucji, którzy służyli na rzecz totalitarnego państwa"... . Wiceminister Zieliński w swoim przemówieniu wspomniał także o likwidacji przywilejów tymczasem ustawa zmniejsza emerytury, a te nie są przywilejem tylko prawem nabytym. Wymienił też UB i wspomniał o ZOMO. Gdyby ta ustawa dotyczyła tylko funkcjonariuszy UB może i by była to jakaś sprawiedliwość. Ale już ZOMO ustawa nie objęła, a to akurat była formacja aktywnie uczestnicząca w służbie na rzecz PRL-u. Natomiast uparcie powtarzanym kłamstwem (robił to pan Błaszczak i robi to wspomniany wiceminister) jest to, że ustawa nie dotyczy funkcjonariuszy służb mundurowych, milicjantów bo akurat tak się składa, że właśnie ich także objęła (wątpiącym proponuję przeczytać chociaż ten fragment ustawy, w którym są wymienieni "beneficjenci" tej ustawy).

    Odpowiedz
  • Mm(2018-03-25 06:52) Zgłoś naruszenie 83

    A co z płk Dariuszem R. Ktory oficjalnie się przyznał do współpracy z SB?? Czy nadal pełni funkcję szefa szkolenia?? W dg rsz? Może czas zacząć od głowy?

    Odpowiedz
  • realista(2018-03-27 20:25) Zgłoś naruszenie 250

    Reżim Kaczora , jego "totalitarne państwo " legnie w gruzach. A mury runą , runą runą , i odrodzi się prawdziwa demokracja w której nastąpi " dezpisacja " w imię sprawiedliwości społecznej. A Konstytucja będzie świętością prawną. Zielak to kłamca , represyjna ustawa dotyczy też milicjantów i służb mundurowych . Ma krwawe ręce i z Płaszczakiem na sumieniu 37 ludzkich istnień i za to też dostali wielotysięczne nagrody od Szydło.............................

    Odpowiedz
  • Ela(2018-03-27 22:30) Zgłoś naruszenie 260

    Wszystkim obecnie rządzącym należy unieważnić wykształcenia, jeżeli studiowali w czasach PRL i to będzie sprawiedliwie!!!!

    Odpowiedz
  • Jankiel(2018-03-28 23:05) Zgłoś naruszenie 140

    Napiszcie wreszcie, że ta ustawa obniżyła emerytury wszystkim tym, którzy pracowali po 1990 roku. Tym, którzy pracowali tylko przed 1990 rokiem już nie było za bardzo co zabierać, ich emerytury były za malutkie po obniżce w 2009 roku. Każdy rok pracy w SB był liczony po 0,7 procenta. Zabrano emerytury ludziom, którzy po 1990 roku wypracowali emerytury w policji. I tak np. jeśli ktoś przepracował 5 lat w SB, a 20 lat w policji po 1990 roku i jeszcze wcześniej w cywilnym zakładzie 5 lat, to miał liczone 3,5 procenta za pracę w SB, 52 procent za pracę w policji i 6.5 procenta za pracę w cywilu. Przy emeryturze w kwocie np. 2,500,- zł emerytura za lata przepracowane w SB wynosiła 102, 50 zł. Reszta, to pieniądze wypracowane po 1990 roku i w jednostkach cywilnych. Zabrano nie 102,50zł za okres pracy w SB, ale 783,20 zł,-, bo ustawa stanowi, że emerytura nie może być wyższa niż przeciętna emerytura w ZUS. Dlaczego wszędzie mówi się i pisze, że obniżono emeryturę tylko za pracę w SB i innych jednostkach do 1990 roku , to nie jest prawda, tak samo jak nie jest prawdą, że emerytury te były tak bardzo wysokie, szeregowi policjanci mieli emerytury w granicach 2-3 tysięcy za pracę w dzień i w nocy, w świątek, piątek i w niedzielę , bez względu na warunki, z narażeniem zdrowia i życia.

    Odpowiedz
  • emeryt(2018-03-29 13:15) Zgłoś naruszenie 70

    Mo j komentarz będzie prosty. Gdyby nosy Błaszczaka i Zielińskiego przyrastały o centymetr za każde kłamstwo, miejsca w autobusie by nie wystarczyło. 1. Ustawa dotyczy przede wszystkim funkcjonariuszy Państwa Polskiego po 1990 roku . Ludzie przepracowali po dwadzieścia siedem lat dla tej niby ,,wolnej" Polski i na odchodne dowiedzieli się, że im emerytura się nie należy. 2. To nie jest ustawa ,,dezubekizacyjna" jak chce Błaszczak i Zieliński. Ludzi, którzy mają za sobą służbę w UB i SB jest tylko ok. 5 tysięcy. Reszta to wszyscy funkcjonariusze innych służb wrzuceni do kotła ,,służba totalitarnemu państwu". Kłamstwem więc jest , że to wyrównuje się rachunki z ,,totalitarnym reżymem". 3. Beata Szydło sama, bez nakazu, wskazała, że jest to ustawa zmierzająca do fizycznego zlikwidowania byłych ludzi dawnego systemu. Powiedziała, że ,,oszczędności na tych emeryturach będą maleć, bo coraz więcej je pobierających umrze". Cynizm, jak za hitlerowców. 4.Tylko czekać, jak PIS -- dzielcy wygrają kolejne wybory do Sejmu. Wtedy na pewno zabiorą emerytury wszystkim członkom PZPR, ZSL i SD. Nieoficjalnie już o tym mówią. Natomiast ci, którzy są PIS będą mieli amnestię. Zabiorą emerytury wszystkim nauczycielom uczącym historii, nauk politycznych. Nie jest wykluczone, że emerytury zabiorą absolwentom Akademii Nauk Społecznych., Wojskowej Akademii Politycznej itp. 5. Jeśli do czytających moje słowa nie trafiają, to czekajcie, aż Was to spotka. Głosujcie na PIS, to sprawdzicie, czy mam rację. 5. Liczę, że

    Odpowiedz