Gala Technologiczna „Gazety Bankowej” 2012

Już wkrótce, 14 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie poznamy zwycięzców tegorocznych, jubileuszowych konkursów technologicznych: „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2011”- X edycja i „Hit Roku 2012 dla Instytucji Finansowych”- V edycja!

Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2011

W tym roku jury konkursowe nie będzie miało łatwego zadania. Rekordowa liczba zgłoszeń w konkursie Lider (30) oraz w konkursie Hit (29) świadczy o rosnącej z roku na rok popularności obu konkursów z jednej strony, a z drugiej o ogromnej dynamice rozwoju nowych technologii na styku finansów i informatyki. Mamy w zasadzie do czynienia z nieustającą rewolucją technologiczną, która wymusza zarówno na instytucjach finansowych, jak i firmach informatycznych proponowanie coraz to doskonalszych rozwiązań.

Cieszymy się, że zainteresowanie konkursami technologicznymi „Gazety Bankowej” rośnie z roku na rok. – mówi Maciej Goniszewski, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”. W tegorocznej edycji odnotowaliśmy znacznie większą ilość zgłoszeń z sektora banków spółdzielczych, jak i towarzystw ubezpieczeniowych - czego dotychczas nie było. Wynik ten jest dla nas ogromną satysfakcją, ale i motywacją do ciągłego doskonalenia konkursów i rozszerzania ich o nowe kategorie w przyszłych edycjach. Mam nadzieję, że konkursy technologiczne „Gazety Bankowej” zachęcą instytucje finansowe oraz firmy informatyczne do zdrowej rywalizacji, a także nieustannego ulepszania ofert na rynku finansowym.

Podczas jubileuszowej Gali Technologicznej 14 marca, już po raz dziesiąty zostaną nagrodzone najlepsze wdrożenia systemów informatycznych w instytucjach finansowych. Zgłoszenia w konkursie „Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2011” były przyjmowane w trzech kategoriach:

A. Systemy transakcyjne
B. Systemy back office
C. Bankowość elektroniczna i e-finanse

Nagrodą główną w konkursie jest tytuł Bankowego Lidera Informatyki 2011, który zostanie wyłoniony przez Kapitułę, spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu banków. W ubiegłorocznej edycji konkursu Bankowym Liderem Informatyki 2010 został PKO Bank Polski SA.

Po raz piąty nagrodzone zostaną również najlepsze rozwiązania, proponowane w nadchodzącym roku instytucjom finansowym przez dostawców IT. Zgłoszenia w konkursie „Hit Roku 2012 dla Instytucji Finansowych” były przyjmowane w pięciu kategoriach:

A. Produkt
B. Rozwiązanie
C. Usługa
D. Rozwiązanie wspomagające walkę z wykluczeniem cyfrowym (nowa kategoria)
E. Usługa Cloud Computing (nowa kategoria)

W każdej z powyższych kategorii „Gazeta Bankowa” udziela rekomendacji (potwierdzonej dyplomem), wskazując instytucjom finansowym oferty warte szczególnej uwagi, a najlepsze - w każdej kategorii - uzyskują tytuł Hit Roku.

Patronat medialny nad X Galą Technologiczną objęli: TVP Info, Dziennik Gazeta Prawna, Polish Market, Bankier.pl, Prnews.pl, Radio Wnet, Dziennik Internautów, Mediarun.pl, Komputer w Firmie.pl, IPO.pl, PayU, GB.pl. Partnerem medialnym wydarzenia jest: Livingmedia.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej: www.konkursytechnologiczne.gb.pl

Źródło: Informacja prasowa

Artykuł z dnia: 2012-02-23, ostatnia aktualizacja: 2012-03-05 10:24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Infor Biznes Sp. z o.o.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Infor Biznes Sp. z o.o. lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.