Łopiński: Skala nieprawidłowości przy kredytach walutowych zagraża finansom

20.10.2016, 19:30; Aktualizacja: 20.10.2016, 19:49

Skala nieprawidłowości przy udzielaniu przez banki kredytów walutowych zagraża systemowi finansowemu w Polsce - mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Łopiński, przedstawiając prezydencki projekt ustawy o zwrocie spreadów frankowiczom.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • sn(2016-10-20 21:09) Zgłoś naruszenie 30

    Najlepiej, aby przewalutowanie na pln było na dzień wzięcia kredytów, bo takie dostali, reszta to była fikcja czyli naruszenie prawa, przez to jest nie ważna ta część umowy.Autor umowy ponosi konsekwencje wszystkie. Nachachmęcili, naciągnęli kasy, wprowadzili zapisy nie zgodne z prawem dla klientów , wypompowali olbrzymie zyski za granicę za np. 1-2% kanałami do przekrętów przez raje-wyspy podatkowe, Luksemburg Junkersa , Panama,Cypr, Kajmany itp niech teraz pokryją z ukrytych dochodów na tych kontach. Jak nie to niech padają i wykupią ich za grosze inne banki w tym nasze. Potrzeba zdecydowanie ,etapowo ,skutecznie doprowadzić do przywrócenia właściwych relacji (nie paskarskich ,lichwiarskich stosunków) pomiędzy bankami ,a klientami. Skala jest olbrzymia ,panoszenie się było monopolistów duże, na masową skalę ,dlatego mamy Państwo Prawa RP , aby takie sprawy uregulowało. Aby nie było ,że po 10 latach spłaty kredytu i odsetek, dług był większy niż wzięty kredyt lub wartość rynkowa mieszkania . Taki stan to rozbój banków , nie kontrolowana sytuacja przez Rząd ,Sejm od lat !!!!. Co Ci POparciPSL robili przez te lata ,a teraz jawią się obrońcami prawa, demokracji > to obłuda cuchnie na odległość!!!.

    Odpowiedz
  • sa(2016-10-20 20:57) Zgłoś naruszenie 50

    Nachachmęcili, naciągnęli kasy, wprowadzili zapisy nie zgodne z prawem dla klientów , wypompowali olbrzymie zyski za granicę za np. 1-2% kanałami do przekrętów przez raje-wyspy podatkowe, Luksmeburg Junkersa , Panama,Cypr, Kajmany itp niech teraz pokryją z ukrytych dochodów na tych kontach. Jak nie to niech padają i wykupią ich za grosze inne banki w tym nasze. Potrzeba zdecydowanie etapowo skutecznie doprowadzić do przywrócenia właściwych relacji (nie paskarskich ,lichwiarskich stosunków) pomiędzy bankami a klientami. Skala jest olbrzymia ,panoszenie się było monopolistów duże, na masową skalę ,dlatego mamy Państwo Prawa RP , aby takie sprawy uregulowało. Aby nie było ,że po 10 latach spłaty kredytu i odsetek, dług był większy niż wzięty kredyt i wartość rynkowa mieszkania . Tak stan to rozbój banków , nie kontrolowana sytuacja przez Rząd ,Sejm od lat !!!!. Co Ci POparciPSL robili przez te lata ,a teraz jawią się obrońcami prawa, demokracji > to obłuda cuchnie na odległość.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie