Parafianowicz: Bunt elit przeciwko otwartości za wszelką cenę

autor: Zbigniew Parafianowicz08.06.2016, 07:57; Aktualizacja: 08.06.2016, 09:52
Zbigniew Parafianowicz

Zbigniew Parafianowiczźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Konstantin Richter jest Niemcem. Jednym z ciekawszych publicystów, który pisze na łamach „Politico”. Analizował źródła popularności radykalnej Alternatywy dla Niemiec i brunatnej prawicy w Austrii. Wyjaśniał, dlaczego racjonalna Angela Merkel wraz z nadejściem kryzysu migracyjnego stała się nieprzewidywalna. W zazwyczaj prorządowej i do bólu poprawnej politycznie prasie niemieckiej niewielu jest tak dobrych chirurgów duszy społeczeństwa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-06-08 11:53) Zgłoś naruszenie 61

    "Elity" europejskie nie zmieniły poglądów, to że jeden lub drugi debil odczuł na własnej skórze efekty "ubogacania" nie ma znaczenia dla oszalałych ideologów. Nie pamięta pan już tłumaczeń, że " współwinne gwałtu są ofiary, bo prowokowały wyglądem sprawców", lub, że "gwałt jest częścią ich kultury"(!)? O wiele skuteczniejsze działanie mają pikujące w dół słupki poparcia. Proszę sobie przypomnieć nasze podwórko i reperkusje spadających notowań Komorowskiego, niesławna koalicja po siedmiu latach rządzenia nie dość, że odzyskała pamięć tego co obiecywała, to jeszcze stała się niezwykle wrażliwa społecznie. W Rosji Sowieckiej w 1921r dla uniknięcia buntu społecznego i uzyskania czasu potrzebnego do umocnienia władzy bolszewickie, wprowadzono przejściowo NEP. Ostatnie wybory w Austrii pokazały, że może dojść do sytuacji bezapelacyjnej klęski wyborczej "elit" w całej Europie. Będziemy żyli więc przejściowo w epoce swoistego eurounijnego NEP-u, który nazwałbym NPP ( Nową Poprawnością Polityczną), która przez jakiś czas będzie pozwalała nazywać pewne rzeczy po imieniu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie