Polityk pytany o program „Rodzina 500+” wyjaśnił, że „grozi nam sytuacja, jaka miała miejsce w Grecji. Grecy obiecali ludziom wysokie emerytury, a potem nie byli w stanie ich wypłacić. PiS gotuje nam scenariusz grecki, bo na 500+ nie ma finansowania”.

Dodał, że została złamana ustawa o finansach publicznych, bo PiS nie przedstawił źródła finansowania w przyszłych latach.

„Program jest tylko na jeden rok finansowania z jednorazowej wpłaty z przetargu na częstotliwość komórkową” – mówi lider Nowoczesnej.

Petru wskazuje, że jeżeli nie znajdą się pieniądze na program "500 +" „to zabiją nas podatkami”.

„Zgłosiliśmy poprawkę, która proponowała, żeby osobom, które mają powyżej 2500 zł w rodzinie na głowę, nie przysługiwały pieniądze. PiS to odrzucił, więc teraz uważam, że wszyscy powinni wziąć 500 zł, także ja, dla zasady” – komentuje gość RMF FM. Proponuje inne rozwiązanie w ramach polityki rodzinnej – „te pieniądze powinny być skierowane na wkład mieszkaniowy dla tych, którzy chcą mieć dzieci”.

Pytany o swoje wpadki odpowiada: „Owszem, zdarzały się, bo człowiek jest omylny”. „Poważniejsze wpadki miała Szydło, która nie wiedziała, kiedy Polska weszła do UE, czy Jarosław Kaczyński, który sugerował, że Merkel jest wykreowana przez STASI” – dodaje.

Więcej na rmf24.pl