PO pisze list do prezydenta w sprawie Programu Rodzina 500+. "Ustawa jest niesprawiedliwa"

12.02.2016, 11:45
Andrzej Duda

Platforma Obywatelska kieruje do prezydenta prośbę o niepodpisywanie ustawy "Rodzina 500 plus".źródło: ShutterStock

Platforma Obywatelska kieruje do prezydenta prośbę o niepodpisywanie ustawy "Rodzina 500 plus". Wczoraj Sejm przyjął projekt ustawy, który przewiduje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • EU(2016-02-12 12:36) Zgłoś naruszenie 111

    Już jest po PO i bardo dobrze. Niech teraz się nie licytują z PiS .Był czas żeby coś zrobić, a nie tylko D.Tuska za grube pieniądze UE.

    Odpowiedz
  • Ewa(2016-02-12 12:41) Zgłoś naruszenie 03

    Szkoda ,że w senacie nie przeszła poprawka senatora Rulewskiego , aby próg na pierwsze dziecko podnieść do 1000 zł. Wiele młodych osób nawet przez kilka lat pracuje za najniższa krajową i przy jednym dziecku nawet oni nie mogą otrzymać żadnej pomocy od państwa, bo przekraczają próg 800zł. Choć, gdy jedno z nich /matka / przejdzie na 3/4 etatu wtedy się załapią, a rodzic wykorzysta zaoszczędzony czas na lepszą opiekę nad dzieckiem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Leo(2016-02-12 12:55) Zgłoś naruszenie 62

    500 na dziecko do osiemnastego roku życie jest niezgodne z konstytucją, bo stygmatyzuje dzieci pełnoletnie. Tym powinien zająć się sam Rzepliński i przy pomocy jeszcze jednego komucha zdecydowaną większością głosów ważnych ogłosić nieważność ustawy. Jak demokracja, to demokracja. Kto jest przeciw takiej demokracji niechaj skacze tak jak Giertych: hop, hop, hop.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-02-12 13:46) Zgłoś naruszenie 92

    Kur... tyle lat żądzili a sprawiedliwej sami nie utworzyli tylko naćpanemu Tuskowi co haratał w gale i po hlaniu i cpaniu robił burdy na stadionach POzwolili ukraść od ludzi zatrudnionych nawet od 15 r zycia także w szkodliwych i niebezpieczn warunkach pracy w soboty i swieta ponadustawowow --wiek emerytalny zmuszajac do 52 lat pracy!-aby On mogł Im powiezieć -czieszczie się że mieliscie prace!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2016-02-12 14:02) Zgłoś naruszenie 72

    odezwali się sprawiedliwi, Neuman na trybunie sejmowej wypadł żałośnie, czyżby do Po nie docierało, że oni tylko dbali o swój wizerunek, a nie o rodzinę

    Odpowiedz
  • Nigdy więcej PO , PO-bis Petru i PZPR(2016-02-12 15:19) Zgłoś naruszenie 72

    Kto to jest PO ???.- Ich ju z nie ma , a zachowują się jakby wygrali wybory. Nudni , z wypranymi mózgami przez "własne stacje " TVN i RMF-FM itp.czy własnych pismaków jak GW. Wystarczy , mieli 8 lat by ulżyć rodzinom ,to woleli wpieprzać ośmiorniczki i robić masę afer i kasę, a jak trwoga to uciekali do KE i kumpli POlitycznych z Niemiec. A spadać na drzewo teraz sprzedawczyki, żeby nie powiedzieć gorzej , dlatego kończę.

    Odpowiedz
  • Pisze, pisze,(2016-02-12 16:54) Zgłoś naruszenie 10

    a na znaczek zaciągnie kredyt.

    Odpowiedz
  • Asia (2016-02-12 20:09) Zgłoś naruszenie 34

    PIS obiecywał 500 zł na dziecko, a teraz CO PO PROSTU OSZUSTWO .500 dla wybranych .ŻENADA

    Odpowiedz
  • j.(2016-02-13 00:33) Zgłoś naruszenie 11

    Takimi działaniami PO popełnia seppuku. Zupełnie niezrozumiałe stanowisko, bo raczej chyba należy się zastanowić, czy dawać na drugie dziecko milionerom, czy raczej powinien też być próg dochodowy. Ponadto: po co takie pseudodziałania! Apele do Prezydenta, podobnie jak zgłaszanie własnych projektów i poprawek do ustaw jest w obecnej sytuacji bez sensu! Podobno w polityce liczy się przede wszystkim skuteczność, a PO uparcie podejmuje w tej chwili działanie w 100 proc. nieskuteczne. Ciekawe, po co? Jeśli by tak pogłówkowali, co zrobić, żeby skrócić kadencje, chociaż to będzie bardzo trudne, to by przynajmniej miało jakiś sens, bo przy obecnej większości PiS-u i doskonałym posłuszeństwie jego funkcjonariuszy, tylko ta partia może zrobić, co chce. Może, gdyby zmienili język i zamiast wykrzykiwać z mównicy, że PiS łamie Konstytucję itp., co absolutnie im nie pomaga, zaczęli spokojnie ludziom tłumaczyć, dlaczego ta "dobra zmiana" wcale nie jest dobra jednocześnie bijąc się szczerze w piersi za to, co sami robili, może już notowania PiS-u by spadły, a takimi zachowaniami tylko sami się pogrążają. Acha.... "Nigdy więcej PO , PO-bis Petru i PZPR" zapomniał jeszcze napisać o "świniach odrywanych od koryta", Oj.... popierającemu całkowicie i bez reszty obecną władzę takie zapominalstwo nie przystoi, dlatego uprzejmie przypominam, choć jestem ci ja tylko skromnym "targowiczaninem" i człekiem "gorszego sortu", jak widać z tego, co napisałem i gdyby Kaczyński miał pełnie władzy, może już za to trafiłbym do kicia, ku uciesze zapominalskiego "Nigdy więcej PO , PO-bis Petru i PZPR"....

    Odpowiedz
  • zszokowany fan PIS(2016-02-13 11:18) Zgłoś naruszenie 30

    Szanowny Panie Prezydencie, W Polsce są dzieci o różnych żołądkach, że jednym dajecie 500zł, a drugim nie? Małżeństwo 2 sędziów o wspólnym dochodzie 9000zł dostanie, a rodzina z jednym dzieckiem o łącznym dochodzie 3000zł nie dostanie? Samotny rodzic z jednym dzieckiem ma próg dochodowy, a sędziowie z 3 dzieci nie i ten samotny rodzic ze swoich podatków finansuje 1000zł miesięcznie dla dzieci sędziów? O to Panu chodzi? Głosowałem na PIS, ale teraz żałuję.

    Odpowiedz