statystyki

Hartuje się sojusz Rosji i Zachodu przeciwko terroryzmowi

autor: Michał Potocki18.11.2015, 08:39; Aktualizacja: 18.11.2015, 10:16
Kreml, Rosja

Hartuje się sojusz Rosji i Zachodu.źródło: ShutterStock

Rosja usiłuje jednocześnie skorzystać z sytuacji zaistniałej po atakach na Paryż i wcześniejszego zamachu na samolot linii Kogałymawia, by wyrwać się z międzynarodowej izolacji, do której doprowadziły ją aneksja Krymu i późniejsze katalizowanie wojny w Zagłębiu Donieckim, albo wręcz stanąć na czele wielkiej koalicji antyterrorystycznej, wymierzonej w samozwańcze Państwo Islamskie.

– Władimirze Władimirowiczu, przeprowadzono badania rzeczy osobistych, bagaży i części samolotu, który 31 października rozbił się w Egipcie. Według ocen naszych specjalistów, podczas lotu na pokładzie statku powietrznego doszło do eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego o mocy do 1 kg w trotylowym ekwiwalencie – meldował wczoraj prezydentowi Putinowi szef FSB Aleksandr Bortnikow. Kreml wydał rozkaz ukarania sprawców zamachu, o którego zorganizowanie jest podejrzewana komórka Państwa Islamskiego na Synaju dowodzona przez człowieka o pseudonimie Abu Usama al-Masri.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie