Korupcyjna cyfryzacja: Tam gdzie są urzędy i przetargi, tam są i łapówki

autor: Robert Zieliński20.11.2013, 07:25; Aktualizacja: 20.11.2013, 07:43
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna był przesłuchiwany w sprawie informatyzacji MSWiAźródło: Newspix
autor zdjęcia: MATEUSZ BAJ

Według ustaleń śledczych w niemal każdym urzędzie, gdzie przeprowadzano przetargi, wręczano łapówki. MSZ, GUS, MSWiA. Informatyzacja urzędów państwowych znalazła się w sieci korupcyjnego układu

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (13)

  • michal(2013-11-20 22:35) Zgłoś naruszenie 00

    od 15 lat prowadze firme informatyczna, juz dawno przestalismy startowac w przetargach, to bagno

    Odpowiedz
  • teral(2013-11-20 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    A swoją drogą znamienne dlaczego facjata Boniego nie jest tylko Schetyny

    Odpowiedz
  • teral(2013-11-20 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Rostowski i Boni swoje dostali na konta zagraniczne to spi...ją. Widmo Julii ich wystraszyło. A co Tusk jak zwykle niczego nie świadomy

    Odpowiedz
  • NIK(2013-11-20 17:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze dokładnie trzeba się przyjrzeć Ministerstwu Sprawiedliwości, kto i kiedy zaproponował zupełnie zbędne i szkodliwe zmiany przepisów proceduralnych, aby była podstawa do wydania kilkuset milionów złotych na sprzęt, który jest montowany w sądach i z opinii informatyków wynika, że jego wartość rynkowa jest o około 300 procent zawyżona. Z tego systemu śmieją się nawet sędziowie z innych krajów UE w czasie odwiedzin. Dziwi ich skąd biedna Polska wzięła pieniądze na taki sprzęt. Tutaj będzie afera "czasopisma do kwadratu".

    Odpowiedz
  • Ceny są najwyraźniej pozawyżane(2013-11-20 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    jeżeli kogoś stac na odpalenie kilku mln... i jeszcze na tym solidnie zarabia - to znaczy że spokojnie mozna zejść w zamówieniach w Milionowych kwot.

    W końcu polscy studenci są mistrzami w konkurencjach programowanie i zapewne kliku studentów dosłownie za garść śliwek napisałoby lepsze programy od tych za kilkadziesiat mln zł.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2013-11-20 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    postawie inną tezę...

    łapówki sa tam, gdzie jest PO!!!

    Odpowiedz
  • Co Wy gadacie ?(2013-11-20 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież u władzy są prawi postsolidarnościowi działacze, którzy wyrwali nas z łapsk komuchów. Oni nie kradną i łapówek nie biorą, to komuchy.

    Odpowiedz
  • YYY(2013-11-20 12:27) Zgłoś naruszenie 10

    Tam gdzie jest Patologia Obywatelska tam jest łapówka i korupcja.

    Odpowiedz
  • mikuś(2013-11-20 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Hmmm... kiedyś, jak pamiętam, plagą w Polsce byli łysi, napakowani bandyci, wymuszający haracze na restauratorach. Nagle zniknęli... i pojawili się bandyci w białych kołnierzykach i nienagannych garniturach, z markowymi zegarkami na ręku. Pytanie retoryczne : którzy są groźniejsi dla kraju ?

    Odpowiedz
  • bazyl(2013-11-20 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    niech oddadzą złodzieje to co nakradli, w końcu przetrwonili nasza pieniądze

    Odpowiedz
  • Polak(2013-11-20 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    Kradli, kradną i będą kraść, tylko raz to ujrzy światło dzienne, a innym razem nie.

    Odpowiedz
  • josef bak(2013-11-20 08:45) Zgłoś naruszenie 10

    Czy Boni już siedzi ?

    Odpowiedz
  • Najśmieszniejsze jest jedno.....(2013-11-20 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    Mam wrażenie, że w Polsce wystarczy zajrzeć do Umowy o realizację tego czy innego przedsięwzięcia i już wszystko widać jak na dłoni...

    Przecież NIK już nie raz informował o takich sprawach, gdzie po pobieżnym (pierwszym) przejrzeniu kilku umów NIKowiec zacierał ręce bo już miał wyniki.

    NIK czy CBA może losowo wybierać jednostki rzucając kostką do gry.

    Odpowiedz