statystyki

Wybory prezydenckie: Kwarantanna nie głosuje. Zagranica z problemami

autor: Tomasz Żółciak25.06.2020, 08:55; Aktualizacja: 27.06.2020, 08:34
MSZ zapewnia nas, że polskie służby konsularne „dołożyły wszelkich starań, aby pakiety wyborcze przygotować i przesłać wyborcom możliwie jak najszybciej”.

MSZ zapewnia nas, że polskie służby konsularne „dołożyły wszelkich starań, aby pakiety wyborcze przygotować i przesłać wyborcom możliwie jak najszybciej”.źródło: ShutterStock

Choć w kraju kwarantanną objętych jest ponad 90 tys. osób, tylko garstka z nich zamierza zagłosować w nadchodzących wyborach.

N a początku tego tygodnia kwarantanną objętych było ponad 93,8 tys. osób w całym kraju. Nie wiemy, ile z nich ma ukończone 18 lat i w związku z tym może głosować. Można oszacować, że to nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. Do 23 czerwca mogły one zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego.

Natomiast jeśli ktoś trafi na kwarantannę w terminie od 23 do 26 czerwca, będzie miał czas na takie zgłoszenie do najbliższego piątku.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Galerie