statystyki

Koronawirus na świecie: Odmrażanie zamienia się w edukacyjny eksperyment

autor: Jakub Kapiszewski02.06.2020, 08:12
W Europie najwcześniej na otwarcie szkół zdecydowały się Austria i kraje nordyckie

W Europie najwcześniej na otwarcie szkół zdecydowały się Austria i kraje nordyckieźródło: ShutterStock

Większość dzieci w Polsce już w tym roku szkolnym nie wróci do szkół. Inne kraje śmielej otwierają placówki oświatowe, chociaż w kilku przypadkach procesowi towarzyszą poważne wątpliwości.

Różnice w podejściu widać nawet na Starym Kontynencie. We Włoszech uczniowie wrócą do szkół dopiero we wrześniu; termin ten dotyczy również przedszkolaków i studentów. Na drugim biegunie plasuje się Wielka Brytania, obecnie najbardziej dotknięty przez COVID-19 kraj w Europie (jeśli nie liczyć Rosji). Pomimo tego, że odnotowuje się tam ok. 2 tys. nowych przypadków dziennie, rząd postanowił od wczoraj zezwolić na powrót do szkół dzieciom z klas 1–6 (ale nie wszystkim jednocześnie).

W Europie najwcześniej na otwarcie szkół zdecydowały się Austria i kraje nordyckie (przy czym Szwecja nigdy ich nie zamknęła). Do tego grona dołączyli Francuzi, Belgowie, Holendrzy, Grecy i Szwajcarzy. Pomimo pandemii Niemcy zdecydowali się zorganizować u siebie egzaminy maturalne. Najmłodsi wracają do szkół także w Czechach i na Słowacji.


Pozostało 77% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie