statystyki

Korea Płd. głosuje pomimo COVID-19

autor: Michał Potocki15.04.2020, 07:20; Aktualizacja: 15.04.2020, 07:29
Przedterminowe głosowanie w Korei Płd. rozpoczęło się w piątek. Wprowadzono je przed siedmioma laty, co miało pomóc rozładować tłok przed urną. To dodatkowy atut w czasach epidemii.

Przedterminowe głosowanie w Korei Płd. rozpoczęło się w piątek. Wprowadzono je przed siedmioma laty, co miało pomóc rozładować tłok przed urną. To dodatkowy atut w czasach epidemii.źródło: ShutterStock

Masowe testy i ścisły monitoring pomogły władzom w Seulu w walce z koronawirusem.

Bezprecedensowe środki ostrożności i niemal pewna wygrana rządzących demokratów. Dzisiaj w Korei Płd. ostatni dzień głosowania w wyborach parlamentarnych. To pierwsze państwo wysoko rozwinięte, które nie przeniosło ogólnokrajowego głosowania od czasu wyborów w Izraelu 2 marca. Ich przeprowadzenie przez Seul wpisuje się w południowokoreańską taktykę walki z wirusem – masowe testy i kwarantanna przy minimalnych utrudnieniach w funkcjonowaniu państwa i gospodarki.

Przedterminowe głosowanie w Korei Płd. rozpoczęło się w piątek. Wprowadzono je przed siedmioma laty, co miało pomóc rozładować tłok przed urną. To dodatkowy atut w czasach epidemii. Poza tym wyborcy przed wejściem do lokalu mają obowiązek założyć maskę i plastikowe rękawiczki oraz skorzystać ze środka dezynfekującego. Zanim dostaną kartę do głosowania, mierzy się im temperaturę. Jeśli ktoś ma więcej niż 37,5 st. C, jest kierowany do specjalnych kabin.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie