statystyki

Koronawirus mrozi wybory prezydenckie. Jak wyznaczyć nowy termin i ustalić nowy kalendarz wyborczy?

autor: Tomasz Żółciak26.03.2020, 07:23; Aktualizacja: 26.03.2020, 07:24
W tle trwają dyskusje dotyczące tego, czy i w jaki sposób majowe wybory należałoby przesunąć. Najbardziej realny wydaje się wariant wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (np. klęski żywiołowej) i to on jest najczęściej przywoływany przez ekspertów.

W tle trwają dyskusje dotyczące tego, czy i w jaki sposób majowe wybory należałoby przesunąć. Najbardziej realny wydaje się wariant wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (np. klęski żywiołowej) i to on jest najczęściej przywoływany przez ekspertów.źródło: ShutterStock

Przełożenie głosowania, zdaniem Krajowego Biura Wyborczego, oznaczałoby jedynie tymczasowe „zamrożenie” procedur.

Dziś o północy mija termin na zgłaszanie się w Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) kandydatów, którym udało się zebrać 100 tys. podpisów poparcia. Nasi rozmówcy z Krajowego Biura Wyborczego (KBW), które odpowiada za przygotowania do elekcji, spodziewają się maksymalnie 9–10 kandydatów (w sumie zarejestrowało się 35 komitetów, 5 dostało odmowę ze względów formalnych). Jak ustaliliśmy, dziś o 18 dokumenty ma złożyć Marek Jakubiak, były poseł Kukiz’15.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Rafał(2020-03-26 08:07) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli Kaczyński nie przełoży (bo w tym rządzie tylko on zarządza wszystkim)wyborów prezydenckich z maja na inny , powirusowy termin to będzie to ostatnia wygrana(bo Duda napewno wygra) PiS we wszystkich wyborach.Ale jeśli przełoży wybory prezydenckie na inny , puźniejszy termin to Duda może je przegrać ze względu na powirusowy , ogromny kryzys który nas czeka (tak tak).Oczywiście może dodrukować pieniądze i doprowadzić kraj do inflacji i bankructwa co też będzie końcem PiSu.A tak pozatym obyśmy tylko zdrowi byli .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie