statystyki

Koronawirus mrozi wybory prezydenckie. Jak wyznaczyć nowy termin i ustalić nowy kalendarz wyborczy?

autor: Tomasz Żółciak26.03.2020, 07:23; Aktualizacja: 26.03.2020, 07:24
W tle trwają dyskusje dotyczące tego, czy i w jaki sposób majowe wybory należałoby przesunąć. Najbardziej realny wydaje się wariant wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (np. klęski żywiołowej) i to on jest najczęściej przywoływany przez ekspertów.

W tle trwają dyskusje dotyczące tego, czy i w jaki sposób majowe wybory należałoby przesunąć. Najbardziej realny wydaje się wariant wprowadzenia stanu nadzwyczajnego (np. klęski żywiołowej) i to on jest najczęściej przywoływany przez ekspertów.źródło: ShutterStock

Przełożenie głosowania, zdaniem Krajowego Biura Wyborczego, oznaczałoby jedynie tymczasowe „zamrożenie” procedur.

Dziś o północy mija termin na zgłaszanie się w Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) kandydatów, którym udało się zebrać 100 tys. podpisów poparcia. Nasi rozmówcy z Krajowego Biura Wyborczego (KBW), które odpowiada za przygotowania do elekcji, spodziewają się maksymalnie 9–10 kandydatów (w sumie zarejestrowało się 35 komitetów, 5 dostało odmowę ze względów formalnych). Jak ustaliliśmy, dziś o 18 dokumenty ma złożyć Marek Jakubiak, były poseł Kukiz’15.


Pozostało jeszcze 89% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Rafał(2020-03-26 08:07) Zgłoś naruszenie 10

    Jeśli Kaczyński nie przełoży (bo w tym rządzie tylko on zarządza wszystkim)wyborów prezydenckich z maja na inny , powirusowy termin to będzie to ostatnia wygrana(bo Duda napewno wygra) PiS we wszystkich wyborach.Ale jeśli przełoży wybory prezydenckie na inny , puźniejszy termin to Duda może je przegrać ze względu na powirusowy , ogromny kryzys który nas czeka (tak tak).Oczywiście może dodrukować pieniądze i doprowadzić kraj do inflacji i bankructwa co też będzie końcem PiSu.A tak pozatym obyśmy tylko zdrowi byli .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie