statystyki

Kukuła: Polacy zorientują się, że ich sąsiedzi to żołnierze WOT [WYWIAD]

autor: Maciej Miłosz18.03.2020, 10:12; Aktualizacja: 18.03.2020, 10:15
Wstrzymaliśmy szkolenie nowych żołnierzy i zmieniliśmy formę pełnienia szkoleń rotacyjnych. Podnieśliśmy gotowość całej formacji – każdy żołnierz ma się spodziewać, że może być wezwany, by w ciągu 12 godzin był gotowy do wykonywania wszystkich zadań.

Wstrzymaliśmy szkolenie nowych żołnierzy i zmieniliśmy formę pełnienia szkoleń rotacyjnych. Podnieśliśmy gotowość całej formacji – każdy żołnierz ma się spodziewać, że może być wezwany, by w ciągu 12 godzin był gotowy do wykonywania wszystkich zadań.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Kukuła: W ciągu kilku dni uruchomimy wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem.

Ilu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest teraz zaangażowanych w walkę z koronawirusem?

Dwa dni po wykryciu pierwszego zarażenia w Polsce minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak skierował nas do realizacji pierwszych działań przeciwkryzysowych.

Wczoraj w nocy w akcji było ponad 1,8 tys. żołnierzy OT i 143 jednostki sprzętowe: samochody, ciężarówki, agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe czy quady. Osiem dni od wykrycia pierwszego zakażenia zmieniliśmy tryb działania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy.

Co to znaczy?


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie