statystyki

Kukuła: Polacy zorientują się, że ich sąsiedzi to żołnierze WOT [WYWIAD]

autor: Maciej Miłosz18.03.2020, 10:12; Aktualizacja: 18.03.2020, 10:15
Wstrzymaliśmy szkolenie nowych żołnierzy i zmieniliśmy formę pełnienia szkoleń rotacyjnych. Podnieśliśmy gotowość całej formacji – każdy żołnierz ma się spodziewać, że może być wezwany, by w ciągu 12 godzin był gotowy do wykonywania wszystkich zadań.

Wstrzymaliśmy szkolenie nowych żołnierzy i zmieniliśmy formę pełnienia szkoleń rotacyjnych. Podnieśliśmy gotowość całej formacji – każdy żołnierz ma się spodziewać, że może być wezwany, by w ciągu 12 godzin był gotowy do wykonywania wszystkich zadań.źródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Kukuła: W ciągu kilku dni uruchomimy wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem.

Ilu żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej jest teraz zaangażowanych w walkę z koronawirusem?

Dwa dni po wykryciu pierwszego zarażenia w Polsce minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak skierował nas do realizacji pierwszych działań przeciwkryzysowych.

Wczoraj w nocy w akcji było ponad 1,8 tys. żołnierzy OT i 143 jednostki sprzętowe: samochody, ciężarówki, agregaty prądotwórcze, maszty oświetleniowe czy quady. Osiem dni od wykrycia pierwszego zakażenia zmieniliśmy tryb działania formacji ze szkoleniowego na przeciwkryzysowy.

Co to znaczy?


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie