statystyki

Mur Trumpa bije w bazę w Powidzu

autor: Radosław Korzycki21.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.01.2020, 07:19
Biały Dom wykorzysta ubiegłoroczną deklarację o stanie wyjątkowym do ściągnięcia 3,5 mld dol. z wojskowego programu walki z narkotykami – ujawnił dziennik „Washington Post”.

Biały Dom wykorzysta ubiegłoroczną deklarację o stanie wyjątkowym do ściągnięcia 3,5 mld dol. z wojskowego programu walki z narkotykami – ujawnił dziennik „Washington Post”.źródło: ShutterStock

Brakuje pieniędzy na budowę bariery na granicy z Meksykiem. W efekcie ucierpi pięć inwestycji w Polsce w ramach Europejskiej Inicjatywy Odstraszania (EDI). Nie powstanie m.in. magazyn paliwa w bazie lotniczej.

Biały Dom wykorzysta ubiegłoroczną deklarację o stanie wyjątkowym do ściągnięcia 3,5 mld dol. z wojskowego programu walki z narkotykami – ujawnił dziennik „Washington Post”. Dodatkowe 3,2 mld zostaną pobrane z projektów budowlanych Pentagonu. Suma ta jest ponad pięciokrotnie wyższa od tej przeznaczonej na budowę muru w uchwalonym przez Kongres budżecie na 2020 r. Transfer środków sprawi, że całkowita kwota przeznaczona na konstrukcję wyniesie 18,4 mld. Do tej pory rząd ukończył około 162 km z zapowiedzianych 725 km, które Donald Trump obiecał zbudować do końca 2019 r.

Z jakich planów trzeba będzie zrezygnować na rzecz muru? To prawie 300 obiektów, w większości na terenie USA, o wartości 12,9 mld dol. Chodzi o pozycje, które nie są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego, jak renowacja hangarów, składów amunicji czy pasów startowych.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie