statystyki

Mur Trumpa bije w bazę w Powidzu

autor: Radosław Korzycki21.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.01.2020, 07:19
Biały Dom wykorzysta ubiegłoroczną deklarację o stanie wyjątkowym do ściągnięcia 3,5 mld dol. z wojskowego programu walki z narkotykami – ujawnił dziennik „Washington Post”.

Biały Dom wykorzysta ubiegłoroczną deklarację o stanie wyjątkowym do ściągnięcia 3,5 mld dol. z wojskowego programu walki z narkotykami – ujawnił dziennik „Washington Post”.źródło: ShutterStock

Brakuje pieniędzy na budowę bariery na granicy z Meksykiem. W efekcie ucierpi pięć inwestycji w Polsce w ramach Europejskiej Inicjatywy Odstraszania (EDI). Nie powstanie m.in. magazyn paliwa w bazie lotniczej.

Biały Dom wykorzysta ubiegłoroczną deklarację o stanie wyjątkowym do ściągnięcia 3,5 mld dol. z wojskowego programu walki z narkotykami – ujawnił dziennik „Washington Post”. Dodatkowe 3,2 mld zostaną pobrane z projektów budowlanych Pentagonu. Suma ta jest ponad pięciokrotnie wyższa od tej przeznaczonej na budowę muru w uchwalonym przez Kongres budżecie na 2020 r. Transfer środków sprawi, że całkowita kwota przeznaczona na konstrukcję wyniesie 18,4 mld. Do tej pory rząd ukończył około 162 km z zapowiedzianych 725 km, które Donald Trump obiecał zbudować do końca 2019 r.

Z jakich planów trzeba będzie zrezygnować na rzecz muru? To prawie 300 obiektów, w większości na terenie USA, o wartości 12,9 mld dol. Chodzi o pozycje, które nie są kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego, jak renowacja hangarów, składów amunicji czy pasów startowych.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie