statystyki

Wróbel: Dobrze wymierzyć granicę

autor: Jan Wróbel13.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 13.09.2019, 07:38
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

No i wydało się. Nie jestem Polakiem, nie stanę się Turkiem i nie zakoleguję się z Koalicją Obywatelską. Jestem – i chyba pozostanę już – dinozaurem, z grubą gadzią skórą.

Nie umiałbym buczeć na dziewczyny, jak to robili polscy kibice podczas siatkarskich mistrzostw Europy w Łodzi. Prawda, było w tym hałasowaniu – patriotycznym – przeciwko rywalkom biało-czerwonych trochę zgrywy, trochę zabawy. Dodać też wypada, że kibicowska Łódź była generalnie wzorowa podczas tego sportowego święta. A jednak, nawet kiedy Polki grały z Niemkami, nie wykrztusiłbym koniecznego, jak się zdaje, buuu!!!!. Bo kobiety to kobiety! Nawet jak sobie przypomnę Cedynię i Wiznę, no… nie dam rady.

Kusiło, aby się sturczyć, ponieważ reprezentacja świetnie grających siatkarek tego kraju mogłaby, nie przebierając się, zejść z parkietu wprost na parkiet finałów Miss Świata. Ale znowu tamtejsi kibice nawet nie buczeli, tylko wyli, pomagając w ten sposób swoim zawodniczkom, a przeszkadzając w półfinale Polkom, a w finale Serbkom (panie z Turcji przegrały w finale o włos, a nawet o pół włosa; kto nie oglądał, niech żałuje).


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie