statystyki

Ja pomogę tobie, ty pomożesz mnie. Polacy angażują się w działania dobroczynne

autor: Elżbieta Rutkowska06.06.2019, 07:38; Aktualizacja: 06.06.2019, 07:38
Za najwygodniejszą metodę zrzutek uważamy tradycyjne puszki, na drugim miejscu stawiając SMS-y. Przelew internetowy na konto organizacji pomocowej wybrał co piąty badany.

Za najwygodniejszą metodę zrzutek uważamy tradycyjne puszki, na drugim miejscu stawiając SMS-y. Przelew internetowy na konto organizacji pomocowej wybrał co piąty badany.źródło: ShutterStock

Przeważająca większość z nas zaangażowała się w ciągu ostatniego roku w jakieś działania dobroczynne. Przeprowadzone w maju br. badanie agencji mediowej Wavemaker wskazuje, że taką deklarację złożyło 88 proc. badanych (ankietowano reprezentatywną próbę tysiąca polskich internautów powyżej 16. roku życia).

Nawet jeśli wyłączyć z tej grupy osoby, które wsparły cele charytatywne jedynie przekazując 1 proc. podatku, to i tak więcej niż co trzeci Polak (37 proc. respondentów) uczestniczył w działaniach dobroczynnych. Daje to więc blisko 9 mln osób aktywnie zaangażowanych w niesienie pomocy.

Wśród motywacji udziału w zbiórkach prawie połowa badanych wskazuje fakt, że sami też mogą kiedyś potrzebować wsparcia. Na drugim miejscu wymieniano przeświadczenie, że to ludzki obowiązek. Kolejne trzy najczęstsze pobudki wiążą się z naszym samopoczuciem i samooceną. Pomagamy, bo stajemy się dzięki temu lepsi, bo daje nam to satysfakcję, bo czujemy się potrzebni. Co siódmy badany wspiera innych, ponieważ wcześniej ktoś pomógł jemu, a co ósmy widzi w zbiórkach dobroczynnych okazję do kontaktu z innymi ludźmi.


Pozostało jeszcze 76% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Inspektor Pracy(2019-06-06 10:14) Zgłoś naruszenie 20

    Dobroczynnie Donald Tusk najPodlej zatrudnianym w najniebez warunkach pracy ukradł wiek emerytalny zakładając niejako Im stryczek. Ja też go bym Jemu z chęcią zalozyl-w rewanżu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie