Obchody wolnych wyborów w Gdańsku w cieniu podziałów

autor: Tomasz Żółciak04.06.2019, 08:18; Aktualizacja: 04.06.2019, 08:18
ECS, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

Wielka debata samorządowców i przemówienie Donalda Tuska – tak Gdańsk będzie dziś świętował rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 r. Niestety, jak dotąd obchody w równym stopniu łączą, co dzielą.źródło: ShutterStock

Wielka debata samorządowców i przemówienie Donalda Tuska – tak Gdańsk będzie dziś świętował rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 r. Niestety, jak dotąd obchody w równym stopniu łączą, co dzielą.

Główne wydarzenia odbywają się w Europejskim Centrum Solidarności (ECS) i okolicy. W planach są m.in. wystąpienia byłych prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Głos zabrać też mają działacze opozycji z czasów PRL: Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec i Zbigniew Janas.

W południe ogłoszona zostanie „Deklaracja Wolności i Solidarności” – zbiór ogólnych postulatów dotyczących wizji państwa i funkcjonowania demokracji.


Pozostało jeszcze 82% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie