Obchody wolnych wyborów w Gdańsku w cieniu podziałów

autor: Tomasz Żółciak04.06.2019, 08:18; Aktualizacja: 04.06.2019, 08:18
ECS, Europejskie Centrum Solidarności, Gdańsk

Wielka debata samorządowców i przemówienie Donalda Tuska – tak Gdańsk będzie dziś świętował rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 r. Niestety, jak dotąd obchody w równym stopniu łączą, co dzielą.źródło: ShutterStock

Wielka debata samorządowców i przemówienie Donalda Tuska – tak Gdańsk będzie dziś świętował rocznicę wyborów z 4 czerwca 1989 r. Niestety, jak dotąd obchody w równym stopniu łączą, co dzielą.

Główne wydarzenia odbywają się w Europejskim Centrum Solidarności (ECS) i okolicy. W planach są m.in. wystąpienia byłych prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Głos zabrać też mają działacze opozycji z czasów PRL: Władysław Frasyniuk, Henryk Wujec i Zbigniew Janas.

W południe ogłoszona zostanie „Deklaracja Wolności i Solidarności” – zbiór ogólnych postulatów dotyczących wizji państwa i funkcjonowania demokracji.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie