statystyki

Wigura: Jak rozmawiać o edukacji seksualnej? I z kim? [OPINIA]

autor: Karolina Wigura29.03.2019, 18:00
szkoła

Brakuje dialogu między szkołą a rodzicami. A to umożliwia politykom wykorzystywanie tematów, takich jak edukacja seksualna, do rozgrywek wyborczych. Przeprowadza się zatem „skoki na edukację”, a nie poszukuje się rozwiązań minimum, takich, na które zgodzić mogliby się wszyscyźródło: ShutterStock

Gdy Rafał Trzaskowski ogłosił podpisanie Deklaracji LGBT+, w polskich mediach i internecie zawrzało. Temat ten doprowadził niemal do białości nie tylko przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, którzy w naturalny sposób byli najbardziej zagorzałymi krytykami tego pomysłu.

Nerwy puszczały także przedstawicielom partii Wiosna, na czele z jej liderem, ponieważ mieli oni (słuszne) wrażenie, że po tym, jak PiS odebrał im część programu socjalnego, teraz Platforma Obywatelska podbiera elementy ich programu obyczajowego. Co najciekawsze jednak, posunięcie prezydenta Warszawy krytykowali nawet członkowie jego macierzystej partii.

Dziś jednak można mieć wrażenie, że po wrzawie wokół LGBT+ niewiele zostało. Niektórzy posłowie PiS twierdzili nawet, że ten temat się zużył. Dlaczego tak jest? Częściowo dlatego, że w obecnej dynamice mediów 24-godzinnych i społecznościowych ta czy inna sprawa wywołuje emocje tyleż gwałtowne, co krótkotrwałe. Coraz szybciej zmienia się sposób, w jaki prowadzona jest debata publiczna.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (3)

  • Lekarz ginekolog(2019-03-29 23:12) Zgłoś naruszenie 110

    Profesor dr hab ginekolog Stanislaw Liebhardt studentom po 5r wydz lekarskiego zalecal tak ,,zeby edukowac seksualnie trzeba miec oprocz studiow doswiadczenie zyciowe,A to dlatego zeby nie budzic zbyt wczesnie u dziiecka zainteresowania seksem,Kazdy czlowiek ma na to wlasna pore . Odpowiadac delikatnie ale zgodnie z nauka na pytania ,ktore dziecko zadaje, Nie bierzcie sie za to jako lekarze 24 letni ,bo latwo zniszczyc dziecinstwo problemami doroslych wiedza w parze z doswiadczeniem zyciowym

    Odpowiedz
  • brawo w szkolach jest potrzebny wiekszy balagan(2019-03-31 07:21) Zgłoś naruszenie 61

    osoby zaburzone badz ktore za pieniadze wspieraja osoby zaburzone beda sexedukatorami w szkolach dla dzieci

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie