Ziobro o projekcie zmian w Kodeksie postępowania karnego: Temida ma być ślepa, ale nie śmieszna

19.02.2019, 14:02; Aktualizacja: 19.02.2019, 14:06
Jak dodał, "temida ma być ślepa, ale nie śmieszna". "A na zarzut śmieszności może się narazić sędzia, który – jak to się zdarzyło – przez 14 godzin odczytuje wyrok do pustej sali" - wskazał.

Jak dodał, "temida ma być ślepa, ale nie śmieszna". "A na zarzut śmieszności może się narazić sędzia, który – jak to się zdarzyło – przez 14 godzin odczytuje wyrok do pustej sali" - wskazał.źródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Obiecywałem szybkie i sprawne sądy i słowa dotrzymuję. Zmiany, które przygotowało MS mają służyć przyspieszeniu procesów i walce z obstrukcją ze strony oskarżonych - mówił PAP szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro komentując przyjęty we wtorek przez rząd projekt noweli Kodeksu postępowania karnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Hghbbc(2019-02-19 17:18) Zgłoś naruszenie 40

    To się robi sąd kapturowy. Przykład. W prokuraturze, przy kaFce świadek pojawia kogoś o np. łapówkę. Sprawa trafia do sądu. Dzisiaj masz prawo go przesłuchać, zadać pytania, złapać na kłamstwie. Według tego co ma być sąd zdecyduje że dowód z tego źródła osobowego w postaci zeznań ze śledztwa jest wystarczający i odrzuci Twój wniosek o jego przesłuchanie. Masakra. Komuna to mało.

    Odpowiedz
  • jul(2019-03-22 09:09) Zgłoś naruszenie 10

    Cha,cha temida jest i ślepa i śmieszna z wodzem na czele - zbyszku

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie