Nadchodzi czas przedwyborczych protestów. Nauczyciele, policjanci, rolnicy chcą zmusić rząd do ustępstw

autor: Anna Wittenberg, Klara Klinger, Patrycja Otto19.09.2018, 07:27; Aktualizacja: 19.09.2018, 10:34
Protest nauczycieli

Protest nauczycieliźródło: PAP
autor zdjęcia: Bartłomiej Zborowski

Nauczyciele, policjanci, rolnicy – to tylko początek długiej kolejki tych, którzy wierzą, że to dobry moment, by zmusić rząd do załatwienia nierozwiązanych od lat problemów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

Komentarze (13)

  • xyz1(2018-09-20 08:01) Zgłoś naruszenie 21

    Do koło. Jeśli elity intelektualne to ty, to intelektem nie zabłysnąłeś. Rozumek malutki. Fizycznie nie umiesz ale umysłowo chyba też nie Po zmianie ustrojowej to ludzie zatrudnieni w firmach umieli się przekwalifikować - często bardziej wykształceni - bo pracę nie otrzymywali po znajomości, kumoterstwie itp. W firmie musisz pokazać przede wszystkim co potrafisz a nie, że jesteś . To jednak dla ciebie zbyt trudne do ogarnięcia.

    Odpowiedz
  • gosc(2018-09-19 16:05) Zgłoś naruszenie 60

    rolnicy ********** sie od budżetówki. To budżetówka winna razem się złączyć i zrobić porządny kipisz,

    Odpowiedz
  • T1000(2018-09-19 15:29) Zgłoś naruszenie 80

    A dlaczego przedwyborcze protesty? To są normalne protesty wynikające z desperacji ludzi, którzy z roku na rok biednieją z powodu inflacji i blokowania im podwyżek przez ten rząd!

    Odpowiedz
  • xyz1(2018-09-19 12:35) Zgłoś naruszenie 515

    Protestują zawsze ci sami. Pozostali pracują. Ci co mają dodatkowo dopłaty, trzynastki wysługi lat, nagrody roczne, nagrody jubileuszowe, kilkumiesięczne odprawy, fundusz motywacyjny, socjalny na emeryturze itp. ci protestują. Czas na ujawnienie Pit-ów rocznych tych "biedaków" wtedy może przestaną kłamać o swojej "biedzie".

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • green(2018-09-19 10:07) Zgłoś naruszenie 05

    idzcie protestujacy do Timmernansa - Junkera oni wam dadza, a w polsce dac kazdemu po 1000 zl i zgasic swiatlo.

    Odpowiedz
  • Kodwcy szczekają a karawan jedzie dalej(2018-09-19 10:00) Zgłoś naruszenie 19

    ...................Najnowszy sondaż: PiS z 6-punktowym wzrostem do 42 proc., spadek PO do 20 proc.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Krasnal(2018-09-19 09:59) Zgłoś naruszenie 09

    E -Tam pójda do Jelopa Europy Tuseka--On Im da

    Odpowiedz
  • hooo(2018-09-19 08:56) Zgłoś naruszenie 90

    15% dla nauczycieli jest. Tyle, ze to w sumie 350-500zł i o takiej wartości rok temu, a po 3 latach o 100zł mniej.....

    Odpowiedz
  • Filozof prawa(2018-09-19 08:05) Zgłoś naruszenie 120

    Wiem, jaka metoda zostanie zastosowana do uciszania protestów. Użył jej Gierek w końcówce rządów. Walizka z pieniędzmi dla dużej protestującej grupy, lekceważenie i groźby dla małej. Gierek tymi walizkami kupił sobie kilkanaście ostatnich miesięcy rządów. Rozchwiał kraj, opróżnił budżet, wywołał inflację, posiał roszczeniowość i niezadowolenie. Dlaczego ta metoda będzie użyta? Bo innej nasz rząd mentalnie nie zna. Rozwiązania organizacyjne wymagają wiedzy i czasu. Walizka i ignorancja są łatwe.

    Odpowiedz