Wniosek o areszt złożyła Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej – poinformował w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Podejrzany został zatrzymany w sobotę w jednej z miejscowości powiatu rawskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, na oczach swej 11–letniej córki bez powodu uderzył psa rasy mieszanej, a następnie złapał go za łapę i wrzucił do prawie pełnego szamba. Następnie przykrył otwór blachą i drewnianym wiekiem.

Widząc agresję ojca, dziewczynka z płaczem pobiegła do domu i opowiedziała o tym matce. Kobieta powiadomiła sąsiada i wezwała na pomoc straż pożarną. Sąsiad zdołał wyciągnąć psa z szamba, ratując mu życie. Do czasu przyjazdu straży pożarnej zwierzę trafiło pod opiekę właścicielki.

Na miejsce zdarzenia wezwana została także policja. Zatrzymała 47–latka. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekraczało 3 promile.

Podczas przesłuchań świadków okazało się, że mężczyzna od dwóch lat znęcał się psychicznie nad żoną. Będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, ubliżał kobiecie, groził jej pozbawieniem życia.

Policja doprowadziła 47-latka do Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. Usłyszał zarzuty psychicznego znęcania się nad żoną i usiłowania zabicia ze szczególnym okrucieństwem psa. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Prokurator skierował do sądu wniosek o jego aresztowanie. W poniedziałek sąd aresztował go na trzy miesiące. (PAP)

Autor: Jacek Walczak