statystyki

Wtórny antysemityzm. Niemcy nigdy nie wybaczą Żydom [WYWIAD]

autor: Łukasz Grajewski19.06.2018, 08:00; Aktualizacja: 19.06.2018, 08:33
Ataki na Żydów inicjują różne grupy: neonaziści, lewaccy ekstremiści, również muzułmanie.

Ataki na Żydów inicjują różne grupy: neonaziści, lewaccy ekstremiści, również muzułmanie.źródło: ShutterStock

O źródłach i skutkach wtórnego antysemityzmu w RFN mówi DGP Wenzel Michalski, którego syn był szykanowany w berlińskiej szkole.

Jak zaczęły się problemy pańskiego syna?

Zapisaliśmy syna do nowej szkoły. Na początku wszystko szło świetnie. Oskar szybko poznał nowych kolegów. Na jeden z weekendów zdążył się nawet umówić na wspólne muzykowanie. Jednak w piątek w trakcie zajęć z etyki nauczyciel zadał klasie pytanie: „Jakie znacie miejsca kultu religijnego?”. Padły pierwsze odpowiedzi: kościół, meczet. Mój syn dopowiedział: synagoga. Nauczyciel odparł na to zdziwiony: „Co? Synagoga? Skąd o tym wiesz? Jesteś Żydem?”. Mój syn przytaknął. Po lekcji podeszli do niego pierwsi uczniowie i zakomunikowali, że nie chcą mieć z nim nic wspólnego.

 

Rozpoczęły się szykany?

Incydentów było wiele. Na przykład uczniowie z sąsiedniej klasy, gdzie syn miał kolegę i do której przychodził w trakcie przerw, krzyczeli na niego „Spadaj, ty żydowska świnio. Ty brudny Żydzie, nie chcemy cię tu widzieć”. W rezultacie nauczycielka zabroniła mojemu synowi przychodzić do nich w czasie przerw, ponieważ, jak to określiła, Oskar „zakłócał spokój klasy”. Zamiast porozmawiać z dziećmi, które go atakowały, zrzuciła winę na niego.

 


Pozostało jeszcze 88% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

  • o(2018-06-19 08:43) Zgłoś naruszenie 102

    a wciskają kit, że antysemityzm jest w Polsce

    Odpowiedz
  • Michalski wracaj do Polski(2018-06-19 09:23) Zgłoś naruszenie 101

    To nie Antysemityzm....To zwykła głupota. Poza tym Niemcy to mieszanka ras i narodowości. Nie zdziwiłbym się gdyby ci niemieccy Koledzy to Ahmed i Sahib bo zwykli Niemcy są szalenie ostrożni w jakimkolwiek kategoryzowaniu ludzi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie