statystyki

G7: Donald najpierw pochwalił, a potem zganił

autor: Jakub Kapiszewski11.06.2018, 07:15; Aktualizacja: 11.06.2018, 08:26
Porozumienie w tej kwestii zostało osiągnięte, chociaż Chiny postrzegają Indie jako głównego konkurenta na kontynencie. SOW stał się również areną współpracy między Chinami a Rosją.

Porozumienie w tej kwestii zostało osiągnięte, chociaż Chiny postrzegają Indie jako głównego konkurenta na kontynencie. SOW stał się również areną współpracy między Chinami a Rosją.źródło: ShutterStock

Po szczycie G7 jedno jest pewne: pęknięcia między USA a resztą członków grupy najbardziej uprzemysłowionych krajów są coraz poważniejsze. I raczej szybko nie znikną.

Jeszcze w sobotę wydawało się, że spotkanie liderów najbardziej zaawansowanych gospodarek zakończy się umiarkowanym sukcesem. Z nielicznych przecieków z rozmów przywódców wynikało, że przebiegają one w otwartej i przyjacielskiej atmosferze. Delegacja USA zgodziła się na podpisanie wspólnego komunikatu – co wcześniej nie było pewne.

Świetnie, a nawet fatalnie

Podczas konferencji prasowej kończącej wizytę w kanadyjskim miasteczku La Malbaie Donald Trump (prezydent wylatywał kilka godzin przed oficjalnym zakończeniem szczytu na spotkanie z Kim Dzong Unem w Singapurze) doskonale ocenił relacje, jakie ma z pozostałymi członkami grupy. – Gdybym miał ocenić stosunki z liderami tych krajów, to na skali od 1 do 10 dałbym im 10. [...] Angela, Emmanuel i Justin. Mamy doskonałe relacje – mówił lokator Białego Domu.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie