Szef MSZ: Potrzebna pilna korekta ustawy o IPN

09.06.2018, 09:15; Aktualizacja: 09.06.2018, 09:22
6 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do TK

6 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do TKźródło: ShutterStock

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zgodził się w sobotę z opinią, że potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN. "W stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest to problem, należy zgodzić się, że tutaj należy pewną decyzję podjąć" - powiedział minister.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • 29 lat minęło(2018-06-09 10:15) Zgłoś naruszenie 20

    wikipedia: Z punktu widzenia sposobów działalności cenzorskiej można wyróżnić następujące rodzaje cenzury: instytucjonalna – w danym kraju istnieje specjalna instytucja, która zajmuje się kontrolą i dopuszczaniem (lub nie) do przekazu wszelkich publikacji, filmów itp. Zazwyczaj cenzura instytucjonalna działa w sposób prewencyjny. prewencyjna – polegająca na kontrolowaniu wszelkich przekazów zanim zostaną one opublikowane i zakazie publikowania czegokolwiek bez zgody odpowiedniej instytucji cenzurującej. prawna – w danym kraju istnieje prawo zakazujące publikowanie określonych treści pod groźbą rozmaitych kar, które są egzekwowane na normalnej drodze prawnej czyli przez zwykłe organy ścigania i sądy. represyjna – polegającej na ściganiu, karaniu i ew. wycofywaniu z obiegu materiałów objętych cenzurą, jednak bez cenzurowania ich przed publikacją. wewnętrzna (odredakcyjna) – odbywająca się nie na mocy prawa lecz wewnątrz wydawnictw czy stacji telewizyjnych i polegająca na kontrolowaniu publikacji przez właścicieli mediów. polityczna – ograniczenia wolności słowa dotyczących polityki, szczególnie krytyki władz. religijna – ograniczenia publikacji krytykujących pewną religię – zarówno jej dogmaty jak i bardziej przyziemne sprawy typu postępowanie kleru czy sprawy finansowe.

    Odpowiedz
  • aha(2018-06-09 09:56) Zgłoś naruszenie 11

    Marzenie ściętej głowy Panie Ministrze. Myślenie i dostosowania się do zmieniającej rzeczywistości jest obce naszym politykom od zawsze. Pragmatyzm to Anglia, kraje skandynawskie. Nasi wolą Glorię Victis - czyli zarabiają na pokonanych wszyscy, a najwięcej Watykaniści .Pokonani tracą majątki i życie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie