Zbyt wysoka cena za przesadne umiarkowanie, czyli jak PiS stworzył sobie armię wrogów

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak, Tomasz Jóźwik09.04.2018, 08:03; Aktualizacja: 09.04.2018, 08:31
Długofalowy efekt tej zmiany będzie taki, że do samorządów trafiać będą ludzie niewykwalifikowani, którzy nie mają innego wyboru lub pomysłu na życie – komentuje Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.

Długofalowy efekt tej zmiany będzie taki, że do samorządów trafiać będą ludzie niewykwalifikowani, którzy nie mają innego wyboru lub pomysłu na życie – komentuje Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich.źródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: bpr.sejm.gov.pl/Krzysztof Białoskórski

Po zeszłotygodniowych zapowiedziach Jarosława Kaczyńskiego o cięciach w wynagrodzeniach zainteresowane grupy zaczynają podliczać straty. Zadekretowaniem większej „skromności” w administracji i państwowych spółkach PiS stworzył sobie armię wrogów. A oszczędności wskutek planowanej reformy będą symboliczne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • Granda!(2018-04-09 08:50) Zgłoś naruszenie 5210

    Jakie zwrócić?! Caritas im te nagrody wypłacił? Do budżetu powinni zwrócić a nie kolejny prezent kościołowi robić.

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-09 10:36) Zgłoś naruszenie 256

    Pytanie nie brzmi, czy PiS stworzył armię wrogów. Pytanie brzmi: "Czy Polsce opłaca się utrzymywać rzeszę niskopłatnych polityków i urzędników?" Moim zdaniem długofolowo będzie to miało fatalne skutki. Selekcję negatywną w polityce i korupcję jako zwykły sposób dorabiania. Co gorsza - ministrowie zawinili, a somorządy zostaną ukarane. Czyli ucierpi zarządzanie na poziomie podstawowym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gall Anonim(2018-04-09 09:16) Zgłoś naruszenie 213

    Wpis tttt to bełkot ruskiego hejtera. Jakich wrogów? Przecież dzięki PJK ci ludzie zaistnieli i biorą w miarę przyzwoitą kasę. Jak się godzisz pracować dla RP a raczej dla swojej partii to masz. I niech posłowie nie narzekają. Patrząc po ławach poselskich podczas posiedzeń Sejmu. to muszą kręcić lody na zewnątrz. W efekcie czego jaka praca taka płaca. Pokażcie mi pracodawcę, który płaciłby za darmo. Chociaż znam kilku.

    Odpowiedz
  • ciekawy(2018-04-09 09:48) Zgłoś naruszenie 188

    Śmieszny tytuł 3 panów redaktorów - przesadne umiarkowanie w braniu wynagrodzeń. 10 tys. m-nie to mało. 50 tys. miesięcznie to skromnie. Kim są pozostali Polacy żyjący za 2 do 3 tys zł????

    Odpowiedz
  • Stan(2018-04-09 10:52) Zgłoś naruszenie 177

    PIS się pogrzebał w chwili kiedy postanowił wszystkim zrobić dobrze. Do czasu kiedy był wyraźny w swoich dziaaniach był przewidywalny i zajmował określona stefe polityczną. Teraz po ostatnich ruchach szczególnie prezydenta pokazał że jest nieprzewidywalny dla swoich wrogów jak i sympatyków. W polityce nie można stać okrakiem między jednymi i drugimi, zresztą dotyczy to wszystkiego, albo się jest za albo przeciw. W takim układzie nie wróżę pisowi natępnej kadencji a napewno nie wróże tego prezydentowi. Teraz to już tylko będzie spadek, systematyczny i nieodwracalny.

    Odpowiedz
  • odwieczna zasada świętych mężów i patriotów(2018-04-09 09:34) Zgłoś naruszenie 147

    Nie chodzi o oszczędności /to do ock/ ale o zrobienie dobrego wrażenia na wyborcach. PiS chce mieć taki sukces jak FIDESZ. Ciekawe czy FIDESZ też tyle płaci agentom Watykanu? Chodzi o głosy okradanego, zgodnie z prawem, suwerena. Polska i los suwerena to mały pikuś dla jelit od 1989 r.?PC=PiS jest przy żłobie od 1989 r. - nie braliby tyle, no i nie wprowadzono by rozliczeń na oświadczeniach, zamiast na rachunkach, f-rach. paragonach.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2018-04-09 10:58) Zgłoś naruszenie 142

    Czy przypadkiem nie jest realizowany scenariusz "zawinił młynarz posadzili kowala".... A może Polacy się zmieniają i zaczynają wiedzieć co to jest poprawność polityczna i dlatego oficjalnie deklarują, że "niedziele nie powinny być handlowe i dobrze jest, że te handlowe są wdług alogicznej zasady Zygzaka", a jak ich pytają (anonimowo) które partie najbardziej kochają, to okazuje się, że troszkę mniej kochają tych, którzy wiedzą lepiej jak mamy spędzać niedziele.... Z drugiej strony zabranie pieniędzy politykom nie jest złym pomysłem (stąd wzrost notowań) bo systematycznie we wszystkich środkach masowego komunikowania DUŻA WIĘKSZOŚĆ NASZYCH POLITYKÓW aż się prosi, aby przypomnieć kapitalistyczną zasadę - "dobra forsa za dobrą pracę". .... Oni lubią socjalistyczne "czy się siedzi, leży, czy bredzi" to 10000 netto się należy. Warto przy okazji wyjaśnić "co to jest i jak funkcjonuje" jednoosobowa działalność gospodarcza - poseł...

    Odpowiedz
  • ock(2018-04-09 09:03) Zgłoś naruszenie 135

    Jeśli ktoś chce oszczędności, to powinien zlikwidować powiaty. Administracja państwowa działająca w ramach administracji zespolonej na szczeblu powiatu - to jakieś nieporozumienie. Administracja państwowa powinna podlegać pionowo bezpośrednio pod ministerstwa. Starosta nie powinien mieć nic, co policji, inspekcji i straży. Likwidacja powiatów dałaby miliardowe oszczędności.

    Odpowiedz
  • Smerfik(2018-04-09 09:46) Zgłoś naruszenie 122

    Działacze PiS uznali, że mają za niskie wynagrodzenie zasadnicze i sobie przyznali premie. Ok... więc dla tego teraz będą ciąć wynagrodzenie zasadnicze... Wracamy do punktu startowego...

    Odpowiedz
  • tttt.(2018-04-09 08:28) Zgłoś naruszenie 1138

    PIS najbardziej przezkadza dla Platwormy Obywatelskiej.Ale Platworma rozsypala sie i tonie.

    Odpowiedz
  • tttt.(2018-04-09 08:25) Zgłoś naruszenie 1033

    PIS najbardziej przeszkadza dla Platwormy Obywatelskiej.PO rozsypalo sie i tonie.

    Odpowiedz
  • Ocalały z watahy(2018-04-09 11:20) Zgłoś naruszenie 97

    Jakiś myśliciel wyliczył, że 7500 minus 20% to jest 5000, to pewnie skarbnik od Petru, albo minister z PO.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obs1248(2018-04-09 09:45) Zgłoś naruszenie 918

    Bełkot niezadowolonych. Misję zarządzania naród powierzy ludziom godnym zaufania tolerowanych przez mający społeczne zaufanie PIS.

    Odpowiedz
  • AA(2018-04-09 12:23) Zgłoś naruszenie 810

    No tak, obrażeni prezydenci największych miast jak Adamowicz, Karnowski, Biedroń, Tęczowy Jacek, Hania Zdanowicz teraz już na pewno na Kaczora nie zagłosują

    Odpowiedz
  • hahhaaa PiSowiec(2018-04-09 10:27) Zgłoś naruszenie 519

    PO sądażach nie widzę tej armii wrogów

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ronin(2018-04-09 16:38) Zgłoś naruszenie 55

    PIS NAROBIŁ SOBIE WROGÓW ale trzeba dodać w złodziejskich kręgach? Platforma chciała za wszelka cenę wyciszyć,oddalić od siebie narastający problem czyli złodziejskie przekręty opiewające w miliardy złotych i się jej udało - dodatkową kasę ale do zwrotu. Zresztą kto mieczem wojuje ten od miecza ginie. Brawo Panie Prezesie!

    Odpowiedz
  • wróg nr.1 to PO...drugi nowoczesna...trzeci PSL...(2018-04-09 12:54) Zgłoś naruszenie 412

    SLD się nie liczy więc zwyciężają katolicy ....ostatni sondaż PIS 42%.Pampersiakom na jesieni majtki opadną,bo zostaną bez szelek.Tak trzymać...PIS....brawo....

    Odpowiedz