Diler i jego partnerzy, używający pseudonimów "Mr. Drug Commander" oraz "Drugs Squad", otrzymywali zamówienia przede wszystkim od klientów niemieckich, którzy posługiwali się przy tym czarnorynkowymi anonimowymi witrynami internetowymi takimi jak "Hansa Market" i Dream Market".

Organizator procederu, którego personaliów nie ujawniono, został zatrzymany jeszcze 9 listopada w położonym przy granicy z Holandią mieście Bocholt w Nadrenii Północnej-Westfalii. Schwytano go na gorącym uczynku, gdy wjechał do Niemiec z transportem 34 narkotykowych przesyłek, które zamierzał nadać pocztą. Dzień wczesnej w Ingolstadt w Bawarii zatrzymano mężczyznę, który zamówił marihuanę i amfetaminę.

We współpracy z władzami holenderskimi policja skonfiskowała w mieszkaniach 29-latka i jego matki w Holandii 400 tys. euro oraz 75 kilogramów ecstasy, marihuany, kokainy, amfetaminy i heroiny. Holenderskie organy śledcze nadal poszukują innych członków gangu.

Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu. Doprowadziło ono najpierw do aresztowania w październiku sześciu ludzi w Coburgu w Bawarii, co z kolei umożliwiło namierzenie dalszych 12 klientów. (PAP)