Stodolak: Dziękujmy Bogu za imigrantów ekonomicznych

autor: Sebastian Stodolak01.03.2017, 08:06; Aktualizacja: 01.03.2017, 10:32
imigranci, uchodźcy

Co z argumentem, że imigranci zabierają Polakom pracę?źródło: ShutterStock

Słynna polska gościnność to często cecha fasadowa. W głębi naszej zbiorowej duszy naprawdę nie lubimy gości, którzy chcą u nas zagościć na dłużej. W szczególności imigrantów ekonomicznych. Niesłusznie. Pojęcie imigranta ekonomicznego zrobiło medialną furorę od czasu, gdy do bram Unii Europejskiej zastukały tłumy uciekinierów z Bliskiego Wschodu. „To nie uchodźcy! To imigranci ekonomiczni!” – denuncjowano. „Przychodzą do Europy po nasze zasiłki!”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (4)

 • PATRIOTA(2017-03-05 14:46) Zgłoś naruszenie 30

  pracodawca zawsze będzie szukał najtańszego a polski pracownik nie będzie miał pracy chyba że będzie niewolnikiem za grosze ludzie nie pozwólcie się oszukiwać .

  Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-03-02 01:09) Zgłoś naruszenie 90

  Hola wolnego! Nagle okazuje się, że "uchodźcy", czy jak głosi nowsza wersja, "migranci" są zwyczajnymi imigrantami ekonomicznymi??? To dlaczego dostawałem bany pisząc prawdę kim są? Dlaczego nie napisze pan, że pański uchodźca dostając 1380 zł musi opłacić mieszkanie, ubrać się i zjeść, podobnie jak bezrobotny otrzymujący 831 zł. Trochę inaczej to brzmi. Prawda? Dlaczego imigrant ekonomiczny ma być lepiej traktowany od bezrobotnego obywatela? Znam wielu obcokrajowców ciężko pracujących na swoje utrzymanie i nie oni są problemem, o czym doskonale pan wie. W 2015 r chodziło o tych którzy wcale nie chcieli zamieszkać w Polsce, a mieli do nas trafić jako nierokujący zysku "odrzut" taniej siły roboczej. Sprowadziły ich kraje wysoko uprzemysłowione, bo ten sposób podtrzymują rozwój swojej gospodarki. Po prostu chcieli podzielić się z nami kosztami utrzymania ludzi którzy nie chcą pracować. Co jakiś czas przygrzewacie starego śmierdzącego kotleta w przekonaniu, że tym razem da się to sprzedać.To właśnie takie przekonanie, że ciemnemu ludowi da się wcisnąć wszystko po odpowiednim uwiarygodnieniu propagandowym, spowodowało, że partia z nazwy obywatelska, przerżnęła wybory. Pamięta pan?

  Odpowiedz
 • remick(2017-03-01 22:14) Zgłoś naruszenie 90

  Pan Stodolak napisal ten artykul najprawdopodobniej na zyczenie Tuska lub innego lewacko-liberalnego EU urzedasa. Zobaczymy co powie Pan Stodolak za 10-15 lat, na pewno bedzie sie bil w piersi i krzyczal wnieboglosy "mea culpa"... wtedy bedzie mogl tylko wybrac jedno z dwoch, albo cytowac z Koranu lub byc krotszy o glowe.

  Odpowiedz
 • za co mamy dziękować???(2017-03-01 09:31) Zgłoś naruszenie 121

  Pracą rządzą prawa rynku. Im większa podaż towaru jakim jest praca, tym praca tańsza i mniej szanowana. Jedyną nadzieją na poprawę bytową polskich pracowników i pchnięcia Polski na tory uprzemysłowienia i automatyzacji - jest obniżenie podaży pracy. Tymczasem emigranci ekonomiczni zwiększają podaż pracy, powodując to, że pracodawcy dalej nie muszą Polakom płacić za prace tyle ile ta praca jest warta w innych krajach Europy. Przecież to elementarz ekonomii.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie