statystyki

Czarny rynek usług czary-mary

autor: Joanna Pasztelańska16.12.2016, 07:51; Aktualizacja: 16.12.2016, 09:03
leczenie, terapia

Przed laty szukaliśmy pomocy u bioenergoterapeutów czy hipnotyzerów, dziś poddajemy się ceremonii kamboźródło: ShutterStock

W latach 90. śmieliśmy się z leczenia aurą i świecowania uszu metodą Indian Hopi. Dziś płacimy za toksyny, trujące zioła i rytuały, które prowadzą nas na granicę życia i śmierci.

Na zdjęciu widać oczy. Niemal tylko oczy. Granatowe, prawie czarne. Duże i rozgorączkowane. Przerażone. Poza oczami nie ma niemal nic. Tylko rozmyte, białe tło i przylepione do twarzy kosmyki ciemnych włosów. Łucja wie, co się za tym niewyraźnym tłem kryje. Ból oraz niemiłosierne cierpienie. Trzyma zdjęcie w szufladzie. Po to, żeby raz na jakiś czas na nie spojrzeć. I zrozumieć, co sobie robiła.

Cztery lata temu przeżyła zawód miłosny. To wtedy usłyszała, że mogliby być dalej razem, gdyby „coś ze sobą zrobiła”. Na przykład schudła. Jej sześćdziesiąt parę kilo, które przez lata uważała za normalną wagę dla dorosłej kobiety, nagle urosło do niebotycznych rozmiarów. Patrzyła w lustro i zamiast zadbanej 30-latki, widziała zniekształconą osobę. Diety nie wchodziły w grę, bo trwałyby za długo. Na operację żołądka i wszczepienie balonika nie kwalifikowała się. Waga była za niska. Lekarz, który na nią spojrzał, popukał się tylko w głowę. „Z czego chce pani chudnąć?”. Ale potrzebowała czegoś. Wtedy przeczytała w sieci, że najszybciej można schudnąć po mieszance pewnych chińskich ziół.


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • HP(2016-12-18 00:07) Zgłoś naruszenie 00

    Dziękuję za poruszenie tego problemu,moze niektórym otworzy on oczy! Mamy kryzys medycyny konwencjonalnej,ludzie zaczynają zatem błądzić i wierzyć Goździkowej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie