statystyki

Wróbel: Czas na lepszą zmianę

autor: jan wróbel11.03.2016, 08:42; Aktualizacja: 11.03.2016, 08:42
Jan Wróbel, publicysta, nauczyciel historii, współtwórca Bednarskiej Szkoły Realnej

Jan Wróbel, publicysta, nauczyciel historii, współtwórca Bednarskiej Szkoły Realnejźródło: Forsal.pl

PiS nie jest partią wierzącą w ideały prawicy. To, rzecz jasna, żadna zbrodnia, ale szkoda, że tak nie jest. Prawica chroni rodziny przed zaborczością Lewiatana – państwowych agend i indywidualistycznego konsumpcjonizmu.

Reklama


Reklama


PiS obiecuje rodzicom wzmacnianie agend państwa i większe możliwości konsumpcyjne. Prawica, chociaż nie musi być liberalna, wierzy, że samodzielny i przedsiębiorczy obywatel stanowi kręgosłup rozwoju gospodarki. PiS stawia na współdziałanie wielkich firm i wielkich ministerstw dla realizacji, co oczywiste, bardzo wielkich planów. Prawica wierzy w planowanie – ale w wykonaniu rodzin, jednostek, przedsiębiorców. PiS chce, aby zaplanowało za nas państwo. Prawica wierzy w decyzje rodziców dotyczące rozwoju i wychowania własnych dzieci. PiS deklaruje, że przeciwnie, wzmocni państwowy nadzór wychowawczy nad szkołami i krzywo patrzy na jedno z największych osiągnięć społecznych wolnej Polski – szkolnictwo niepubliczne. Co najważniejsze, prawica wierzy w tkankę społeczną, w wielość grup, stowarzyszeń, publicznych i prywatnych instytucji niezależnych od rządu i jego macek. PiS przeciwnie, proponuje oczyszczenie Polski z antyrządowych złogów, tak aby władza mogła szybko i sprawnie poprowadzić Polaków ścieżką wytyczoną przez Tych, Co Wiedzą Lepiej.

Sposób, w jaki Prawo i Sprawiedliwość dzieli obecnie naród na lepszy (i jakoś tak się składa, prorządowy) i gorszy, stanowi epizod zawstydzający w dorobku politycznym Jarosława Kaczyńskiego. Ten utytułowany polityk jest jednak przekonany, że fundamentem polityki jest zarządzanie konfliktem społecznym najlepiej między dwoma wielkimi obozami. Żadne apele, nawoływania i refleksje czyjegokolwiek autorstwa nie powstrzymają go przed robieniem tego, co potrafi najlepiej.

Wiem, przeciwnicy PiS to nie są niewiniątka. Etatyzm, paternalizm, kunktatorstwo, megalomania i obłuda nie są wynalazkiem obecnej ekipy rządzącej. Przydałaby się w Polsce prawica u władzy, taka, która by syntetyzowała patriotyzm, europejskość, solidaryzm, tradycję i wolność. Przydałyby się nam lepsza zmiana. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Reklama

 • xyz(2016-03-11 20:39) Odpowiedz 132

  PIS wniósł po wyborach do polityki nową jakość.Megalomania, obłuda, insynuacja,przejmowanie stanowisk i urzędów, dzielenie narodu - obecna ekipa rządząca podniosła właściwie do rangi programowej i mówi o tym nie zważając na nikogo ustawi swoich elit!

 • Lib(2016-03-11 16:49) Odpowiedz 122

  Zabawne jest oborzenie tych co im ktos obiecal, ze PIS da. Jednak tymczasem zabiera i oslabia obywateli.

 • ola(2016-03-11 18:29) Odpowiedz 112

  Zgadzam się to nie jest prawica to co robi PiS to komunizm połączony z nacjonalizmem najgorszy z możliwych systemów oparty na prostackich zawistnych zakompleksionych grupach społecznych którym daleko do prawdziwego obywatelskiego społeczeństwa.

 • Co prawda to prawda(2016-03-11 18:17) Odpowiedz 102

  Kaczyński jest przekonany, że fundamentem polityki jest zarządzanie konfliktem społecznym najlepiej między dwoma wielkimi obozami. Żadne apele, nawoływania i refleksje czyjegokolwiek autorstwa nie powstrzymają go przed robieniem tego, co potrafi najlepiej.

 • kofi(2016-03-12 16:53) Odpowiedz 90

  Brawo panie Wróbel! Lubię pana inteligentne artykuły. Dają one wiele do myślenia, choć nie sądzę, aby zmieniły spojrzenie megalomanów!

 • Jak tak można obrzydzać Polskę(2016-03-11 11:04) Odpowiedz 818

  Pro niemieckie dziennikarstwo , antypolskie, szczujące i plujące, aby tylko podzielić Polaków. Pełna zgoda z poprzednim wpisem. Takie opinie to czysta hucpa . dziennikarstwo rodem z PRL. WON - to dobre określenie dla wichrzycieli polskiej racji stanu.

 • Ty, śmieciu niemiecki, g_o wiesz o PiSie.(2016-03-11 10:10) Odpowiedz 722

  Wy_laj z Polski razem z twoimi niemieckimi właścicielami. Won, śmieciu!

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • wojtek(2016-03-12 21:35) Odpowiedz 30

  Dziwne, pan Wróbel, którego zawsze uważałem za łagodnego pisiaka, zaczyna mówić ludzkim głosem. Tylko jak mogło panu przyjść do głowy że pis (małe litery zamierzone) to prawica?

 • Bert(2016-03-11 21:52) Odpowiedz 15

  DGP pełni dwie podstawowe funkcje. Informacyjną oraz funkcję ośrodka dywersji psychologicznej wymierzonej w państwo polskie i w jego obywateli. Trudno nie wiązać tej drugiej funkcji z faktem bycia własnością Axela Springera. Interes niemieckiego biznesu profiluje działalność DGP. Stąd szczucie jednych grup pracowniczych na inne. Ustawiczne kłamstwa na temat zarobków Służby Cywilnej. Propagowanie pomysłów, które zwiększają chaos w państwie w administracji i sądownictwie, w społeczeństwie. Wszystko to pod pozorem obrony wolności i demokracji. Zwalczanie patriotyzmu, solidaryzmu społecznego i idei zrównoważonego rozwoju. Dla funkcji informacyjnej można tą neoliberalną polskojęzyczną propagandówkę dla żartu mającą w nazwie słowo Prawna i owszem - przekartkować. Ale trzeba uważać bo to są często kartki nasączone trucizną.

 • kiciaż Wróbel(2016-03-15 08:20) Odpowiedz 00

  Wróbel koszerny to i komunista- pierdzieli od rzeczy jak każdy lewak i marksista.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama