statystyki

UE: Do czerwca Turcja musi zahamować falę nielegalnej migracji

04.03.2016, 18:31
Turcja musi powstrzymać lub znacząco zahamować napływ nielegalnych migrantów do Europy przed 1 czerwca

Turcja musi powstrzymać lub znacząco zahamować napływ nielegalnych migrantów do Europy przed 1 czerwcaźródło: PAP

Turcja musi powstrzymać lub znacząco zahamować napływ nielegalnych migrantów do Europy przed 1 czerwca, gdy w życie wejdzie w pełni porozumienie UE-Ankara o readmisji migrantów - oświadczył w piątek wysłannik UE Hansjorg Haber.

Reklama


Reklama


Szef unijnej delegacji do Turcji powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej w Stambule, że wyznaczone na październik złagodzenie restrykcji dla Turków podróżujących do Europy "nie nastąpi automatycznie".

Haber powiedział też, że UE porozumiała się z Turcją w sprawie przeznaczenia znacznej części obiecanych Ankarze 3 mld euro na pomoc humanitarną, edukację i infrastrukturę dla migrantów. Jak dodał, 400 mln euro z tej sumy już zostało wypłaconych.

Również w piątek turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu powiedział w Ankarze, że z powodu zmiany w reżimie wizowym znacznie spadła liczba uchodźców przybywających na granice Turcji.

"Turcja wypełnia swą misję w ramach planu działania w sprawie migracji. Dokonujemy rewizji naszego reżimu wizowego i obserwujemy znaczny spadek liczby uchodźców" - podkreślił Cavusoglu.

Reklama


Źródło:PAP

Reklama

  • StAAbrA(2016-03-04 20:07) Odpowiedz 00

    Wszystkich należy deportować do kraju , który ich przepuścił przez swoje terytorium .

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama