statystyki

Ewa Kopacz broni Lecha Wałęsy: Jeśli nawet miał wstydliwy moment w życiu, pamiętam co zrobił dla Polski

24.02.2016, 17:40

Była premier Ewa Kopacz broni Lecha Wałęsy. IPN ujawnił w tym tygodniu materiały dotyczące tajnego współpracownika Bolek. Jest wśród nich odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze służbami, podpisane: Lech Wałęsa "Bolek".

Reklama


Reklama


Ewa Kopacz mówiła w rozmowie Polskim Radiem 24, że to w niczym nie umniejsza późniejszych zasług Lecha Wałęsy, "nawet jeśli miał w swoim życiorysie jakiś wstydliwy moment w latach 70.

"Ja jestem w stanie w dalszym ciągu pamiętać przede wszystkim co zrobił dla mnie, dla mojego dziecka, dla mojego wnuka, że mogę dzisiaj żyć w kraju, w którym mogę zupełnie spokojnie krytykować rządzących" - dodała była premier.

Teczka TW Bolka była wśród dokumentów znalezionych przez IPN w domu wdowy po byłym szefie MSW w PRL, Czesławie Kiszczaku. Dziś Instytut ujawnił kolejną partię dokumentów z "szafy Kiszczaka".

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • Życie obłudą ma sens(2016-02-24 17:58) Odpowiedz 71

  Sankcjonowanie obłudy przez premier z PO. Dlaczego mnie to nie dziwi. Wszyscy zacznijmy oszukiwać,żyć w obłudzie i kapować, bo w przyszłości za dobre uczynki zostanie nam to wybaczone.Taki przekaz to zapraszanie do przestępstw i wynaturzeń. To obrzydliwa dwulicowość.. Dlaczego mnie to nie dziwi jak mówi to były szef PO. Zdziczenie obyczajów i obłuda to ma być motto tej partii ???

 • Obłuda ....(2016-02-24 18:29) Odpowiedz 60

  .... jednych się hołubi a innych miesza z błotem... za wstydliwe momenty w życiu.

 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-02-25 00:00) Odpowiedz 50

  Kopacz swoją karierę zaczynała w zSL i niezbyt ochoczo to wspomina, wygląda na to,że ma doświadczenie jeżeli chodzi o "wstydliwe momenty w życiu" i zapewne wie o czym mówi.

 • Hej, szpryngeje,(2016-02-25 17:09) Odpowiedz 21

  a kto to jest Kopacz i co wy tu jeszcze robicie? Won stad!

 • no super(2016-05-19 11:54) Odpowiedz 00

  Wałęsa sam się kompromituje. Historycy oglądali teczki i stwierdzili, że są autentyczne. To jest fakt. Kompromitacja Wałęsy polega na tym, że cały czas temu zaprzecza. Przecież mamy namacalne dowody: dokumenty, zapiski, sprawozdania... ba nawet potwierdzenia zapłaty za donosy. Niech przemówi do narodu, że takie zdarzenia miały miejsce w jego życiorysie....a później przeszedł na dobrą stronę mocy...(?????-MOŻE..MAM WĄTPLIWOŚCI) i wszyscy będziemy mieli jasną sytuację. Nie wiadomo dlaczego Wałęsa tak się broni, idzie w zaparte...I to jest zastanawiające. Doszło do tego, że politycy z PO tłumaczą się za Wałęsę...groteska!!! Panie Wałęsa powiedz coś, bo naród naprawdę przestaje wierzyć...

 • no super(2016-05-19 12:16) Odpowiedz 00

  Aha... Pani Kopacz mówi "wstydliwe momenty w życiu", czyli nie zaprzecza i WIE że Wałęsa to Bolek...Cały czas słyszę ( ze strony opozycji), że nie mamy dowodów lub że ich autentyczność nie została potwierdzona...Cyrk... Kto tu k...miesza...

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama