statystyki

IPN udostępnił kolejne dokumenty z archiwum Kiszczaka

24.02.2016, 09:58
IPN udostępnił kolejne dokumenty z archiwum Kiszczaka

IPN udostępnił kolejne dokumenty z archiwum Kiszczakaźródło: PAP

IPN udostępnił drugą partię dokumentów z domu Marii Kiszczak. Dotyczą one wieloletniej działalności jej męża - Czesława Kiszczaka - w organach bezpieczeństwa PRL.

Reklama


Reklama


Dziś kolejka dziennikarzy czekających na wejście do czytelni IPN była zdecydowanie krótsza niż w poniedziałek, kiedy Instytut udostępnił teczki tajnego współpracownika o pseudonimie Bolek. Obecnie dziennikarze zapoznają się z setkami stron dokumentów zawierających między innymi odręczne wspomnienia Czesława Kiszczaka z grudnia 1970 roku, maszynopis książki o komunistycznym generale czy notatkę opisującą skład i strukturę IV departamentu MSW z października 1984 roku. Ta jednostka zajmowała się rozpracowywaniem Kościoła.

To właśnie w październiku 84 roku doszło do morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki. W udostępnionych materiałach jest również teczka zawierająca informacje z lat 1980-81 dotyczące - jak napisano - przygotowań państw ościennych do interwencji w Polsce.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • dziadek Franek(2016-02-24 12:59) Odpowiedz 10

    A to ciekawe ! Dokument z szafy Czesława - : list Passenta o "awanturnikach z opozycji". Wysłany kilkanaście dni po morderstwie ks. Popiełuszki!-.............................................................................................................................Szechtery, Blumsztajny, Sthury , Lityńskie, Krzemińskie,Jandy, Kuczyńskie wzywam was. Ratujcie kolegę. We wszystkich mendiach świata śpiewajcie: Jakież to obrzydliwe czytać cudze listy, tra la la

  • Metody Neo-BOLSZEWIKÓW z PIS(2016-02-24 11:49) Odpowiedz 02

    1. Autor notatek Kiszczak ... już na cmentarzu .... więc można już urządzać ... IGRZYSKA dla Plebsu na grobie Kiszczaka . 2. IPN bez ekspertyz grafologów co do PRAWDZIWOŚCI ... odręcznego pisma ... i odręcznego podpisu ... L.WAŁESY już ogłosił , ze pisma i podpisy L.Wałęsy są ... "autentyczne". Co tam ... "ALLELUJA i do przodu"

  • Też pytanie ... (2016-02-24 11:57) Odpowiedz 02

    Czyżby ... Cenzura neo-BOLSZEWIKÓW z PIS na podstawie nowej ustawy o inwigilacji ... już dotarła do "gazety prawnej" , bo blokowane są już wpisy poprzez nie wyświetlanie ich ... ???

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama