statystyki

Sławomir Rybicki: Obrona dobrego imienia Wałęsy to obrona dobrego imienia Polski

23.02.2016, 12:24
Dokument z archiwum Kiszczaka udostępniony przez IPN

Dokument z archiwum Kiszczaka udostępniony przez IPNźródło: PAP

To spektakl polityczny - tak sprawę dokumentów dotyczących tajnego współpracownika SB "Bolek" komentuje w Radiu Gdańsk senator PO Sławomir Rybicki. Jego zdaniem akta dotyczące Lecha Wałęsy powinny zostać najpierw sprawdzone przez grafologów, a później upublicznione. "Obrona dobrego imienia Lecha Wałęsy, to jest obrona dobrego imienia Polski" - podkreślił. Nie oznacza to, że nie należy wyjaśniać prawdy historycznej.

Reklama


Reklama


Wiceminister kultury Jarosław Sellin z PiS powiedział z kolei w Radiu Gdańsk, że dziś można mieć pewność, że współpraca Lecha Wałęsy z SB była bardzo zaawansowana i polegała na donoszeniu, naprowadzaniu na konkretnych ludzi, za co były prezydent brał pieniądze.

Jarosław Sellin zauważył, że wcześniej mówiono jedynie ogólnie o "uwikłaniu" we współpracę.
Jarosław Sellin przyznał , że w latach '80 Lech Wałęsa dobrze poprowadził walkę Solidarności z komuną. Były prezydent zapewnia, że nie został złamany przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • 1960(2016-02-23 13:45) Odpowiedz 00

    Kto dał wam prawo utożsamiać dobre imię Polski z dobrym imieniem Wałęsy ??? Nie został (Jak na razie ) koronowany na Ludwika XIV , więc państwo to nie on.

  • Ty łachu(2016-02-23 17:54) Odpowiedz 00

    ty Bolka do Polski porównujesz?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama