statystyki

Nowoczesna: Ustawa "500+" źle przygotowana

04.02.2016, 08:18
Premier Beata Szydło prezentuje projekt 500+

Premier Beata Szydło prezentuje projekt 500+źródło: PAP

Projekt ustawy dotyczący programu "Rodzina 500+" został źle przygotowany, a prace nad nim były pośpieszne. Tak twierdzi poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Polityk przekonywał też w radiowej Jedynce, że finansowanie świadczeń nie zostało należycie zabezpieczone. Dodał, że koszty obsługi programu obciążą samorządy.

reklama


reklama


"Aby Nowoczesna głosowała za programem, musi on zostać poprawiony" - zapowiadał poseł Szłapka. Chodzi przede wszystkim o objęcie programem samotnych rodziców i wprowadzenie górnego progu dochodowego. "Partia proponuje, by wynosił 2500 złotych brutto na członka rodziny. Jeśli poprawki nie zostaną przyjęte, zaproponujemy własne rozwiązania" - deklarował polityk Nowoczesnej.

Według projektu ustawy PiS-u, świadczenie w wysokości 500 złotych na pierwsze dziecko ma przysługiwać tym rodzinom, w których miesięczny dochód na członka nie przekroczy 800 złotych i 1200 w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Przy kolejnych dzieciach nie ma progu finansowego. Ze świadczenia ma skorzystać 2,7 miliona polskich rodzin, a w pierwszym roku wypłaty mają kosztować budżet 17 miliardów złotych. Ma to poprawić wskaźniki demograficzne.

Projektem ustawy na najbliższym posiedzeniu ma się zająć Sejm.

reklama


Źródło:IAR

reklama

  • cesa(2016-02-04 10:06) Odpowiedz 60

    Petru znów żali się Olejnik: ......."Zaczęło się grzebanie głęboko w życiorysach! Od kiedy to dzieci są odpowiedzialne za to, co robili rodzice?!" -----------------Dzieki takim dziadziusiom i rodzicom są ,gdzie są. .............. Schetyna musi politycznie zamordować Petru.

  • dziadek Franek(2016-02-04 09:55) Odpowiedz 50

    co by nie mówić -tak naprawdę to największy po 1989 roku impuls popytowy mogący wpłynąć na wiele branż

  • 10%-15% najbogatszych rodzin wyeliminowac z 500+.(2016-02-04 10:58) Odpowiedz 50

    W Wlk. Brytanii 90% rodzin dostaje zasilki na dzieci. 10% rodzin najbogatszych nie otrzymuje zasilkow na dzieci. Moze w programie 500+ nalezaloby skorzystac z zasady brytyjskiej i dodatkowo te pomoc rozciagnac na PIERWSZE DZIECKO rowniez.

  • Inspektor Pracy(2016-02-04 12:12) Odpowiedz 40

    Spadkobiercy ścierwa POmatołów którzy okradali społeczeństwo przydzielając sobie POnad kominowe niebywałe gaże mówią "Ustawa 500 źle przygotowana" -a co wy przygotowaliście społeczeństwu -biede?

  • Szłapchła do pierdla(2016-02-04 10:42) Odpowiedz 30

    za Gęsiarkę!

  • helikopter(2016-02-04 13:15) Odpowiedz 20

    ten szmaciarz który pisze że projekt PIS jest nie przygotowany niech przypomni sobie jak to platfusy w nieistniejącej elektrowni atomowej brały pensję po 100 000 zł ! i wtedy była demokracja co ? a teraz jej nie ma hahahaha !

  • Jasiek(2016-02-07 10:51) Odpowiedz 10

    W kampanii wyborczej była mowa " 500 zł na każde dziecko". A teraz jest po kampanii , i jak zwykle oszukano część wyborców. A gdy nie wprowadzili górnej granicy dochodowej to już przeszli samych siebie .Jak zwykłe sobie nie ujmą . Program 500+ --- do poprawy!!!!! . Niech dotrzymają słowa i nie dzielą Polaków na lepszych i gorszych. Bo za cztery lata wyborcy nie dadzą się oszukać.

  • Impuls popytowy redukuje antyimpuls popytowy (2016-02-04 13:18) Odpowiedz 10

    Antyimpuls popytowy wprowadzony zostal do swiadczen emerytalnych, poprzez odejscie od socjalnej czesci emerytury naliczany na podstawie odpowiedniej kwoty bazowej. Oszczednosci z tego tytulu wciaz rosna i niebawem osiagna 36 mld zl i wiecej rocznie. I w sumie ogolny wplyw na popyt programu 500+ nie bedzie zaden.

  • To nie jest projekt xle przygotowany, ale ...(2016-02-04 10:06) Odpowiedz 16

    To jest po prostu ... BUBEL prawny PIS. Neo-BOLSZEWIKI z PIS , do czego się nie wezmą ... to spierd ..ą "Sztandarowy" podobno ... GOTOWY projekt z TECZKI p. Premier , ... którą to teczką machała przed kamerami TV, jak kiedyś machano flagą CCCP przed kamerami TV... podczas pochodów 1- szo majowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)