statystyki

KE: Projekt kompromisu z Wielką Brytanią staje na drodze do dalszych negocjacji

02.02.2016, 14:41
KE: Projekt kompromisu z Londynem toruje drogę do dalszych negocjacji

KE: Projekt kompromisu z Londynem toruje drogę do dalszych negocjacjiźródło: ShutterStock

Szef Rady Europejskiej przedstawił projekt kompromisu Brukseli z Wielką Brytanią. Propozycja w tej sprawie została przesłana do wszystkich państw członkowskich. Chodzi o reformy oraz między innymi ograniczenie świadczeń socjalnych wypłacanych pracownikom z unijnych krajów. Od spełnienia tych postulatów Wielka Brytania uzależnia pozostanie we Wspólnocie.

Reklama


Reklama


Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział, że propozycja odnosi się do wszystkich postulatów przedstawionych przez premiera Davida Camerona.

"Ta propozycja toruje drogę do rozmów negocjatorów z 28 krajów członkowskich, które rozpoczną się w najbliższy piątek. Celem jest osiągnięcia porozumienia na lutowym szczycie Unii" - powiedział Schinas. Jak dodał, "Komisja Europejska będzie dalej pomagała w tym procesie i służyła radą prawną, by umożliwić kompromis sprawiedliwy zarówno dla Wielkiej Brytanii, jak i dla pozostałych 27 państw członkowskich Unii Europejskiej".

Poza kwestią ograniczenia świadczeń dla unijnych migrantów na Wyspach porozumienie odnosi się także do postulatów Londynu w sprawie zabezpieczeń dla krajów spoza strefy euro, poprawy konkurencyjności w Unii czy politycznej integracji we Wspólnocie. Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker dziś przedstawi propozycję porozumienia unijnym komisarzom podczas cotygodniowego kolegium. Jutro zaś Juncker weźmie udział w posiedzeniu Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Plan...(2016-02-02 16:33) Odpowiedz 00

    Plan A to ograniczenie socjalu przez 4 lub 7 lat dla nowoprzybylych. A plan B? To chyba deportowanie kazdego migranta, ktory przez 5 lat srednio rocznie nie zarobil przynajmniej 34 tys. funtow?

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama