statystyki

KE: 60 proc. osób, które dotarło do Europy to imigranci ekonomiczni

26.01.2016, 16:45; Aktualizacja: 26.01.2016, 16:49

60 procent osób, które dotarły do Europy w grudniu to nie uchodźcy a imigranci ekonomiczni. Takie dane ujawnił w wywiadzie dla holenderskiej telewizji wiceprzewodniczący Komisji Frans Timmermans. To potwierdza przypuszczenia i obawy krajów Europy Środkowo-Wschodniej, między innymi Polski.

Reklama


Reklama


Takimi danymi dysponuje unijna agencja do spraw granic Frontex, choć jeszcze ich oficjalnie nie opublikowała. Komisja Europejska jednak już potwierdziła - na stary kontynent w grudniu dotarli między innymi obywatele Maroka, Tunezji, czy Pakistanu, którym nie należy się międzynarodowa ochrona. Rzeczniczka Komisji Natasha Bertaud przyznaje, że są problemy z szybkim odsyłaniem imigrantów ekonomicznych do krajów pochodzenia. "Bez skutecznej readmisji tak naprawdę zapraszamy do Europy tych, którym nie przysługuje azyl" - dodała rzeczniczka Komisji Europejskiej.

W Unii od dłuższego czasu się mówi o tym, że powinna ona przyspieszyć organizowanie powrotów do krajów osób, które nie kwalifikują się do azylu. Bruksela tłumaczy, że nie ze wszystkimi państwami jest możliwa współpraca. Na przykład Pakistan ma podpisaną umowę o readmisji z Unią, ale jej nie przestrzega, z Marokiem taka umowa jest negocjowana.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-26 18:16) Odpowiedz 40

    Nie jest istotne kto i skąd przyjechał, wszystkich zaprosiła Merkel, więc przyjechali. 17 lipca są jej urodziny, i na pewno dowiemy się po co. Może będzie chóralne sto lat po niemiecku, we wszystkich językach świata ?

  • Raczej 90%(2016-01-26 17:05) Odpowiedz 30

    Chyba cyfra 9 Wam się obróciła do góry nogami. Śmiech na sali ,jak jeszcze niedawno raport ONZ podawał, że 75 % to młode chłopy głównie z obozó w w Turcji, którzy na wezwanie Sorosa (opłacane jego fundacje) wyruszyły na podbój Europy (UE)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama