statystyki

Góra Kalwaria mówi "nie" dla imigrantów: "Płaczą Niemcy, płacze Francja - tak się kończy tolerancja"

24.01.2016, 16:26; Aktualizacja: 24.01.2016, 16:49
 Demonstracja antyimigrancka

Demonstracja antyimigrancka, zorganizowana przez Ruch Narodowy, Stowarzyszenie Rodzin "Polska Pamięć i Tożsamość" i ONR odbyła się, 24 bm. w Górze Kalwarii. PAP/Paweł Supernakźródło: PAP

"Płaczą Niemcy, płacze Francja - tak się kończy tolerancja" skandowali w Górze Kalwarii uczestnicy manifestacji przeciwko przyjmowaniu imigrantów. Działacze organizacji narodowych, które były organizatorem demonstracji, przekonywali, że obecność uchodźców to zagrożenie, a Polak powinien "być mądry przed szkodą".

Reklama


Reklama


Protestujący oczekują, że rząd wycofa się z deklaracji poprzedników i odmówi przyjmowania imigrantów. Przekonują, że obawiają się ich sąsiedztwa i, że są to obawy uzasadnione
Mieszkańcy Góry Kalwarii tłumaczą, że problem jest im znany, bo w Lininie znajduje się ośrodek dla uchodźców z Czeczenii. Ich zdaniem, obcokrajowcy mają ogromne oczekiwania socjalne. Żądają mieszkań i zasiłków, ale prawie żaden z nich nie chce podjąć pracy.

Po ostatnich zamachach w Paryżu i napadach na kobiety w Niemczech uznali, że obecność imigrantów stwarza realne zagrożenie dla nich i dla ich rodzin, dlatego nie czekają biernie na to, co się wydarzy, zdecydowali się wyjść na ulice i głośno mówić o swoich obawach.

Zdaniem Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego, w protestach lokalnych społeczności jest ogromna siła. Przekonuje, że tacy ludzie powinni być zapraszani do debat na temat udzielania azylu np. uciekinierom z Syrii. Poza organizacjami narodowymi, protestujących wspierali także samorządowcy.

Podczas manifestacji zbierano podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum, dotyczącego przyjmowania w Polsce imigrantów.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • wujek(2016-01-24 16:40) Odpowiedz 214

  gdzie są teraz ci, co psy wieszali na panu Kaczyńskim za wypowiedzi ostrzegające przed uchodźcami ? Na czym ma polegać ta solidarność, do której nawołuje Merkel do Tuska, a Tusk do Kopacz? Chyba na tym, że jak zabijają Francuzów to teraz kolej na nas. Musimy być solidarni. Ciągle słyszę w mediach jacy to jesteśmy nacjonaliści, bez sumienia i litości. Jeżeli hasło Polska dla Polaków zaczyna być niedozwolone i nie wolno twierdzić, że Polska ma być dla Polaków, to pytam w jakim miejscu jesteśmy i o co tak naprawdę chodzi?

  Pokaż odpowiedzi (2)
 • Pan Murzyński - Filipiński(2016-01-25 02:34) Odpowiedz 50

  Historia świata kołem się toczy i gdyby nie to, że jesteśmy jej częścią mogłaby dostarczać niezrównanej rozrywki. Wojny krzyżowe rozpoczęły się od zajęcia Ziemi Świętej przez muzułmanów. Chrześcijanie bardzo szybko stwierdzili, że są pokrzywdzeni i szykanowani. Zakony rycerskie miały zapewniać pielgrzymom bezpieczeństwo i opiekę, ale skończyło się na zdobywaniu miast i zakładaniem królestw zakonnych. Islamscy władcy długo nie rozumieli, że w królestwach europejskich dominującą rolę obok kościoła pełni rycerstwo i to jego interes jest nadrzędny. Dzisiaj PE zachowuję się dokładnie tak samo jak tamci muzułmańscy władcy. Nie umieją (nie chcą ?) zrozumieć, że dzisiejsi duchowni islamscy to realna władza, a "uchodźcy" mogą się stać wkrótce najeźdźcami. Relokacja niczego nie zmienia, jedynie odwleka ten proces. Przekonanie o możliwości zasymilowania tych ludzi i wytworzenia w nich mentalności europejskiej jest mrzonką. Bezwolne, unikające konfrontacji działania Europy powodują tylko radykalizację tych ludzi. Szukają granicy kiedy europejczycy powiedzą nie. Na razie w PE nikt nie zamierza mówić o takich granicach.

 • st.anger(2016-01-24 22:27) Odpowiedz 40

  BĘDZIEMY !!! Zadowolony ?

 • Do ... nacjonalisty (samozwańca)(2016-01-24 22:12) Odpowiedz 35

  A pod siedzibą ... EPISKOPATU KK tez będziecie TĘPAKI NACJONALIŚCI protestować, bo przecież arcybiskup Gądecki ... przewodniczący konferencji EPISKOPATU ... zaleca proboszczom parafii organizację przyjmowanie UCHODZCÓW Chrześcijan z Bliskiego Wschodu ... na terenie parafii ... ?

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • obserwator(2016-01-25 07:31) Odpowiedz 15

  Jest sporo osób, które zadeklarowały wsparcie dla uchodźców (wyszperane w internecie). Poniżej bardziej znane nazwiska i co zadeklarował(a): 1. Wałęsa - mieszkanie W rozmowie TVN24 były prezydent Lech Wałęsa przyznał, że jeśli będzie taka potrzeba, to jest gotowy przyjąć emigrantów z Bliskiego Wschodu do swojego domu. Rozmawiał już nawet o tym z żoną.Były prezydent zapytany, czy przyjąłby do swego domu tylko chrześcijan, zapewnił, że wyznawana religia nie miałaby tu znaczenia. 2. Kwaśniewski - utrzymanie W podobnym tonie wypowiedział się Aleksander Kwaśniewski. - Ja byłbym gotowy wspomóc również finansowo jak trzeba, wszystkie działania, które będą realizowały podstawową zasadę takiej ludzkiej solidarności - zadeklarował były prezydent. 3. Gadzinowski - mieszkanie i pomoc Ja oprócz tego, że popieram przyjęcie uchodźców, to popieram czynnie: oferuje swój dom oraz pomoc. 4. Solidaryzują się, popierają: Małgorzata Fuszara Robert Biedroń Jacek Kozłowski Wanda Nowicka Katarzyna Marcysiak Paweł Łysak Alicja Borkowska Paweł Sztarbowski Sławomir Janicki Agnieszka Holland Magdalena Środa Robert Firmhofer Jacek Żakowski Edwin Bendyk Joanna Mytkowska Iwona Kurz Agata Grenda Łukasz Chotkowski Beata Chmiel Paweł Potoroczyn Beata Stasińska Magda Fertacz, dramaturżka Agata Adamiecka Karol Zamojski Alina Gałązka Sergiusz Sterna-Wachowiak Jarosław J. Szczepański Krzysztof Knittel Krzysztof Sadowski Jacek Bromski Jarosław Suchan Wojciech Tochman Maciej Englert Adam Pomorski Iwo Zaniewski Michał Zadara Barbara Wysocka Joanna Drozda Jerzy Kornowicz Agnieszka Odorowicz Hanna Wróblewska Barbara Fatyga Jarosław Lipszyc Weronika Czyżewska Viola Łabanow Anita Sokołowska Aneta Szyłak Hanna Samson Izabela Wagner-Saffray Jacek Leociak Roman Pawłowski Maciej Strzembosz Marcin Liber Magda Grudzińska Anna Czekanowicz Aga Zaryan Jacek Dehnel Dominik Batorski Mirosław Filiciak Tomasz Thun-Janowski Maciej Orłoś 5. Kinga Dunin Namawia Kobiety Polskie by wychodziły za uchodźców.

  Pokaż odpowiedzi (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama