statystyki

Macierewicz: Rosja przyznała się, że przyczyny katastrofy smoleńskiej są niewyjaśnione

22.01.2016, 16:25
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewiczźródło: PAP

W Moskwie zakończyło się spotkanie wiceministrów spraw zagranicznych Polski i Rosji - Marka Ziółkowskiego i Władimira Titowa. Na razie nie ma oficjalnego komunikatu po rozmowach.

Reklama


Reklama


Zgodnie z zapowiedziami, strona polska miała poruszyć kwestie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz zwrotu wraku Tu-154M. Minister obrony Antoni Macierewicz zwraca uwagę na ostatnie wypowiedzi przedstawicieli rosyjskiej dyplomacji w tej sprawie. "Stwierdzili, że oddadzą nam wrak wtedy, kiedy uzgodnimy przyczyny katastrofy. To jest przyznanie się do tego, że te przyczyny do dzisiaj nie zostały wyjaśnione" - powiedział szef MON. Dodal, że to charakterystyczna "oferta" ze strony Rosjan, polegająca na tym, że prawda będzie uzgadniana w negocjacjach.

Według polskiego MSZ, w rozmowach planowano poruszyć także tematy: polsko-rosyjskich relacji politycznych, problematyki upamiętnień, współpracy gospodarczej, transgranicznej i regionalnej oraz funkcjonowania dialogu polsko-rosyjskiego.

Poprzednie konsultacje polsko-rosyjskie odbyły się 23 lutego 2015 roku w Warszawie.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • gonić tępaków(2016-01-22 18:39) Odpowiedz 60

    Macierewicz odkrył Amerykę. Rosjanie nie mogli mówić inaczej. Gdyby powiedzieli, że przyczyny są wyjaśnione to musieliby zakończyć rzekome śledztwo i oddać wrak.

  • obserwator(2016-01-22 18:42) Odpowiedz 51

    Macierewicz zrobi wszystko, żeby wyjaśnić przyczynę katastrofy smoleńskiej i dlaczego to był zamach....Nigdy nie przyjmie do wiadomości raportu komisji Wypadków Lotniczych Millera. Jedyną do przyjęcia przez niego opcją jest spisek i zamach.

  • Polak(2016-01-22 22:57) Odpowiedz 52

    Dlaczego nie ma nadal ekshumacji zwlok,nie dziwi was to,PiS jest u wladzy i nadal nic w tej sprawie

  • Ależ to ...(2016-01-23 09:59) Odpowiedz 30

    ... oczywista oczywistość, bo gdyby wyjaśniła, to oddałaby wrak.

  • adam(2016-01-23 10:37) Odpowiedz 20

    Wiec polscy prokuratorzy wojskowi powinni zostać zdegradowani,pozbawieni przywilejów i zostac skazani na lata więzienia

  • Bi(2016-01-22 18:29) Odpowiedz 12

    Początkowo Macierewicz odtrąbił postęp. Oszust oświadczył dziennikarzom, że rysuje się szansa na zwrot wraku. Tymczasem w komunikacie po spotkaniu Rosjanie podali: wrak zostanie zwrócony po zakończeniu śledztwa. Czyli stara śpiewka, a wiceminister tylko przewiózł du.. w tę i z powrotem. Co na potrzeby "ciemnego ludu" nie przeszkodziło uznać wizytę za sukces.

  • WEVG(2016-01-22 21:33) Odpowiedz 13

    PIS sam się załatwi obsesja Smoleńska .Ta paranoja zniecheca ludzi do tej parti.

  • normalny(2016-01-23 08:02) Odpowiedz 02

    Normalny Minister!!! Wyjaśniać katastrofę, wyczyścić wojsko z "zasłużonych" dla poprzedniej i wschodniej władzy, powywalać pijaków i szkolonych w moskiewskich szkołach. Proponuję też się przyjrzeć naborom do ministerstw i urzedów w administracji wojskowej na stanwiska pracowników cywilnych. Zatrudniane niedokształcone żony (kochanki, i inne kupczyki obecnych "decyzyjnych" dyrektorow, zastępców i szefów. Proponuję zweryfikować prawników i audytorów, pracowników kancelarii niejawnych i kadry i działkę szkoleniową, tzw. szefów wydziałów w urzędzie Ministra, bo podobno ci ludzie nie grzeszą ani wiedza ani wykształceniem ani operatywnością a wręcz prezciwnie. Testy psychologiczne się przeprowadza by wyeliminować wartosciowych kandydatów. warto wyczyścić nie tylko "zasłuzonych" ale i niedouczonych i skażonych chorymi plecami, bo to ważny resort i powinien zatrudniać nowych kierunkowo wykształconych i profesjonalnych kandydatów, a takich nie brakuje na rynku pracy!!!! warto przewietrzyć tak ważny resort