statystyki

Błaszczak po spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej: To był dobry dzień dla Polski

20.01.2016, 07:59; Aktualizacja: 20.01.2016, 08:26
Mariusz Błaszczak

Mariusz Błaszczakźródło: newspix.pl

- To był dobry dzień dla Polski - powiedział po powrocie z Pragi Mariusz Błaszczak. Minister spraw wewnętrznych i administracji wziął tam udział w spotkaniu szefów resortów spraw wewnętrznych krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Macedonii, Serbii i Słowenii.

Reklama


Reklama


"To kolejny dziś polski sukces po sportowcach i dobrym wystąpieniu Beaty Szydło w Strasburgu" - powiedział Mariusz Błaszczak. Na wniosek polskiego ministra do przygotowanego projektu wspólnej deklaracji dołączono dwa sformułowania - w pierwszym państwa V4 solidarnie sprzeciwiają się wprowadzeniu w przyszłości mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców.

Drugim sformułowaniem przyjętym w ramach deklaracji na wniosek ministra Błaszczaka jest zaapelowanie do państw Europy Zachodniej, do których zmierzają imigranci z południa o rewizję polityki azylowej, która w opinii polskiego ministra jest czynnikiem przyciągającym kolejne fale migracji.

Minister dodał, że cieszy się z powrócenia Polski do aktywności w obrębie Grupy Wyszehradzkiej, ponieważ to, czy będziemy w stanie stworzyć lokalną koalicję opartą na zbieżnych poglądach, jest warunkiem naszej pozycji w Unii Europejskiej.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

 • cesa(2016-01-20 09:27) Odpowiedz 103

  DROGA Pani Premier Dziekujemy --- DĚKUJI ---Thank You -- Danke -- СПАСИБО --- obrigado --- σας ευχαριστώ --- Tack --- tak --- takk --- ďakujem --- merci --Grazie -- Gracias --ありがとうございます ---- 谢谢

 • POLAK(2016-01-20 10:11) Odpowiedz 103

  TO WIDAĆ BYŁO KTO JEST ZA POLSKĄ A KTO ZA NIEMCAMI

  Pokaż odpowiedzi (1)
 • aekielski(2016-01-20 10:22) Odpowiedz 69

  Panie Błaszczak, Polska to nie papier toaletowy do podcierania sobie partyjnej szczekaczki. Co jest dobre dla Polski pozostaw pan ocenie jej obywatelom bez względu na to jaki ich sort.

 • analityk(2016-01-20 11:38) Odpowiedz 37

  Panie Ministrze; po pierwsze gospodarka, po drugie gospodarka i po trzecie gospodarka-głupcze.

 • kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa(2016-01-20 12:06) Odpowiedz 18

  Każdy dzień rządów Kaczyńskiego i PiS, to kolejny dzień dla Polski stracony. Na nic zdadzą się sponsorowane artykuły za granicą, miliony z podatków na opłacanie hejterów i propagandowej TV. Zachodnia Europa już wie, że z Polski nic nie będzie. Jeszcze przez jakiś czas będą się z nami cackać, przytakiwać i poklepywać, przenosząc swoje biznesy w bezpieczne miejsca i droga wolna! Do Putina, marsz!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama