statystyki

Strefa Schengen: Szczególne środki ostrożności tak długo aż system relokacji zacznie działać

06.01.2016, 14:53
Nadzwyczajne rozmowy miały pomóc skoordynować wysiłki w walce z kryzysem uchodźców

Nadzwyczajne rozmowy miały pomóc skoordynować wysiłki w walce z kryzysem uchodźcówźródło: ShutterStock

Kontrole graniczne w Unii Europejskiej będą wprowadzane tak długo, jak długo wspólne rozwiązania wobec presji migracyjnej nie zaczną przynosić rezultatów. Takie wnioski płyną ze spotkania przedstawicieli Szwecji, Niemiec i Danii z unijnym komisarzem ds. migracji w Brukseli.

Reklama


Reklama


Nadzwyczajne rozmowy miały pomóc skoordynować wysiłki w walce z kryzysem uchodźców. Szwecja i Dania w tym tygodniu wprowadziły kontrole na granicach, po tym jak wcześniej zrobiły to Francja, Austria, Niemcy i Norwegia. Celem jest ograniczenie dużego napływu migrantów.

Tylko w ciągu czterech ostatnich miesięcy do Szwecji dotarło ich 115 tysięcy.

„Jesteśmy krajem, który może zrobić i robi dużo, ale nie może robić wszystkiego” - mówił szwedzki minister ds. migracji Morgan Johannson.

Komisarz Dimitris Avramopoulos liczy, że tego typu działania, które budzą obawy o przyszłość strefy Schengen, będą tymczasowe. „Uzgodniliśmy, że utrzymamy kontrole na minimalnym poziomie i wrócimy do stanu normalnego jak najszybciej będzie to możliwe” - mówił komisarz.

Aby tak się stało, zdaniem Olego Schroedera z niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych - granice zewnętrzne Wspólnoty muszą być odpowiednio kontrolowane, a unijny system relokacji musi zacząć działać.

„Tak długo jak nie będziemy mieli europejskich rozwiązań tego problemu, państwa członkowskie będą podejmowały własne działania” - mówił niemiecki sekretarz stanu. Do Niemiec każdego dnia przybywa około trzech tysięcy dwustu migrantów.

Reklama


Źródło:IAR

Reklama

  • axa(2016-01-07 00:09) Odpowiedz 10

    Do kogo Niemcy mają pretensje? , naprawdę zachowują się jak schizofrenicy. Naprawdę jeśli mają jakiekolwiek żale to do nikogo innego jak tylko do Merkel, to przecież nikt inny jak ona zapraszała z otwartymi ramionami tą muzułmańską hołotę , to teraz są tego konsekwencje. I pomyśleć że taką pomyloną babę nazywają wielkim politykiem, przecież ona wpędziła prawie całą Europę w katastrofalną sytuację, zresztą niemcy mają ten "dar" doprowadzania Europy do upadku i korzystają z niego bez umiaru.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Prawo na co dzień

Galerie

Reklama