Rafał Majka zwycięzcą Tour de Pologne. Jest pierwszym Polakiem od 2003 roku, który okazał się najlepszy w wyścigu dookoła Polski.

Kolarz z grupy Tinkoff-Saxo wyprzedził w klasyfikacji generalnej Hiszpana Jona Izagirre (Movistar Team) o 8 sekund. Trzecie zajął Beñat Intxausti (Movistar Team), który po siedmiu etapach był wolniejszy od Polaka o 22 sekundy.

Ostatni etap wyścigu - 25-kilometrową jazdę indywidualną na czas - Rafał Majka ukończył na 13. miejscu, jednak czas w jakim tego dokonał, pozwolił mu utrzymać przewagę nad najgroźniejszymi rywalami.

Poprzednim Polakiem, który wygrał Tour de Pologne był Cezary Zamana w 2003 roku. Dwa lata później wyścig dookoła Polski został włączony do grupy najważniejszych wieloetapowych imprez kolarskich na świecie. Większym prestiżem oraz wyższą punktacją dla kolarzy ustępuje jedynie Tour de France, Giro d'Italia oraz Vuelta Espana.